Czarny olej rycynowy z Jamajki
Kosmetyczne ABC

Jamajski czarny olej rycynowy – ratunek dla włosów

Jak świat długi i szeroki, kobiety szukają skutecznych produktów do pielęgnacji włosów, które utrzymają je w dobrej kondycji. Na Jamajce czarny olej rycynowy od wieków był stosowany jako kosmetyk do…

Jak świat długi i szeroki, kobiety szukają skutecznych produktów do pielęgnacji włosów, które utrzymają je w dobrej kondycji. Na Jamajce czarny olej rycynowy od wieków był stosowany jako kosmetyk do włosów, brwi i rzęs, a także skóry. Tłoczony w tradycyjny sposób, z wysokiej jakości nasion rycynowca, stanowi remedium na wiele problemów. W jaki sposób go stosować, by uzyskać najlepsze rezultaty?
Olejek rycynowy z Jamajki – co go wyróżnia?

Jamajski olej rycynowy różni się do tego znanego w Polsce. Pozyskuje się go z organicznych nasion rycynowca, które najpierw są opalane, następnie ręcznie mielone, by na końcu poddać je obróbce cieplnej. Ten ostatni etap pozwala uzyskać gęsty i ciemny olej. Obecność popiołu sprawia, że czarny olej jamajski posiada silniejsze właściwości od znanego nam odpowiednika.

Dlaczego warto stosować jamajski olejek rycynowy do pielęgnacji włosów? Powodów jest co najmniej kilka:

 • zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, a także wyraźnie stymuluje ich wzrost;
 • wspomaga leczenie łupieżu;
 • nawilża i wzmacnia włosy, zapobiega rozdwajaniu się końcówek i chroni przed uszkodzeniami;
 • oczyszcza skórę głowy z toksyn i pasożytów, które są odpowiedzialne za uszkodzenia włosów.


 • Co ważne, olejek rycynowy z Jamajki nadaje się także do pielęgnacji skóry twarzy. Posiadaczki skóry trądzikowej powinny być szczególnie zainteresowane, bowiem olejek wykazuje działanie antybakteryjne, bez wysuszania wrażliwej skóry.

  Black Castor Oil Tropic Isle Living – jak stosować?

  Black Castor Oil marki Tropic Isle Livin posiada szereg zastosowań. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, olej należy podgrzać. Pamiętajmy jednak, by nie był zbyt ciepły.

 • Do pielęgnacji włosów – 3 łyżki oleju nakładamy na skalp i wykonujemy delikatny masaż. Następnie nakładamy na włosy foliowy czepek i pozostawiamy na 30 minut. Zmywamy łagodnym szamponem;
 • Do pielęgnacji skóry – w celu nawilżenia przesuszonej skóry należy regularnie wykonywać delikatny masaż z odrobiną oleju;
 • W przypadku dolegliwości bólowych – wystarczy wmasować olej w miejscu, w którym odczuwamy dyskomfort.


 • Czarny olej rycynowy można stosować również z innymi kosmetykami do pielęgnacji włosów. W celu uzyskania dodatkowego nawilżenia, do maseczki lub odżywki należy dodać około 3 łyżki oleju. To idealna kuracja dla posiadaczek włosów suchych i zniszczonych częstą koloryzacją. Aby uzyskać pożądany efekt, warto powtarzać ten zabieg raz w tygodniu.

  Najważniejsza jest systematyczność

  Jak w przypadku każdej kuracji na bazie naturalnych produktu, tak i tu najważniejsza jest systematyczność. Czarny olej rycynowy wykazuje wysoką skuteczność podczas regularnego stosowania. Widoczne rezultaty uzyskamy już po miesięcznej kuracji, jednak im dłużej będziemy to robić, tym lepiej dla naszych włosów i skóry.

  Opublikowano: 31/10/17

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *