Poznaj olej musztardowy!
Kosmetyczne ABC

5 powodów, dla których musisz przetestować olej musztardowy

Wydawać by się mogło, że głównym przeznaczeniem oleju musztardowego jest urozmaicenie kulinarnych potraw, nic bardziej mylnego. Okazuje się, że to właśnie ten olejek jest coraz częściej wykorzystywany przez branżę kosmetyczną,…

Wydawać by się mogło, że głównym przeznaczeniem oleju musztardowego jest urozmaicenie kulinarnych potraw, nic bardziej mylnego. Okazuje się, że to właśnie ten olejek jest coraz częściej wykorzystywany przez branżę kosmetyczną, a także farmaceutyczną. Dlaczego? Jego szereg właściwości może wprawić w osłupienie. Postanowiliśmy je nieco przybliżyć. Oto 5 powodów, dla których musisz poznać olej musztardowy.

O oleju musztardowym słów kilka..

Olej musztardowy, nazywany również olejem z gorczycy jak możecie domyślać jest pozyskiwany z ziaren gorczycy, są one cennym źródłem:

 • Selenu,
 • Manganu,
 • Witaminy B1.

Olej z gorczycy jest stałym elementem kuchni indyjskiej. Rozpoznacie go bursztynowej barwie, płynnej konsystencji, a przede wszystkim po intensywnym aromacie, którego nie pomylicie z niczym innym. Oprócz kulinarnych właściwości, posiada szereg innych. Poznajcie je.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Domowe odżywki do paznokci i skórek

5 powodów, dla których musisz poznać olej musztardowy

 1. Remedium na poparzenia posłoneczne

Tak, to prawda. Olejek musztardowy zmniejsza nieprzyjemne konsekwencje nadmiernej ekspozycji skóry na promienie światła słonecznego. W jaki sposób? Olej doskonale nawilża cerę, a także niweluje jej potencjalne łuszczenie.

 1. Idealny olej do masażu

Olej musztardowy działa rozgrzewająco, przez co idealnie nadaje się do masażu. Dla zmarzluchów mamy dobrą wiadomość – olej delikatnie mrowi i daje przyjemne uczucie ciepła. Regularne masaże na bazie tego olejku mogą wyeliminować znienawidzoną tkankę tłuszczową, a także napinają skórę.

 1. Pożegnaj się ze zmarszczkami…

i trądzikiem. Dzięki sporej zawartości przeciwutleniaczy olej poprawia mikrokrążenie. Jeżeli będziecie stosować go bezpośrednio na skórę twarzy, zmarszczki znikną. Poprawie ulegnie napięcie skóry, a także koloryt. Ważne, aby olejek łączyć z innym olejem bazowym (np. kokosowy), ze względu na jego silne działanie.

 1. Koniec z rozdwajającymi się paznokciami

Jeżeli wasze paznokcie często się rozdwajają, do tego są łamliwe powinniście bezpośrednio na płytkę stosować olejek musztardowy. Już po paru tygodniach zobaczycie różnicę.

 1. Twoje włosy będą rosnąć szybciej

Czynniki takie jak:

 • Stres,
 • Niewłaściwie dobrana dieta,
 • Niewłaściwa pielęgnacja włosów,

mogą skutecznie osłabić cebulki włosów, czego konsekwencją jest ich wypadanie. Olej musztardowy doskonale odżywia i regeneruje włosy. Co zrobić, aby osiągnąć takie efekty? Olej należy regularnie wcierać w skórę głowy, przez kilka minut. Pamiętajcie, aby taki rytuał przeprowadzać regularnie, czyli co 2-3 dni.

Odpowiednia pielęgnacja paznokci? RYCYNOWY wie jak to zrobić.

Published: 07/07/21

Comments are closed.