Sprawdzone sposoby na rozstępy
Skóra

5 sprawdzonych sposobów na rozstępy

Lato wprawdzie powoli mija i nie pokazujemy już tak dużo ciała w szortach czy bikini. Wciąż zależy nam jednak na pięknym i zdrowym wyglądzie naszej skóry. Co robić kiedy pojawiają…

Lato wprawdzie powoli mija i nie pokazujemy już tak dużo ciała w szortach czy bikini. Wciąż zależy nam jednak na pięknym i zdrowym wyglądzie naszej skóry. Co robić kiedy pojawiają się rozstępy? Co sprzyja ich powstawaniu? Czy można usunąć je bez inwestycji w kosztowne, profesjonalne zabiegi? Na te i inne pytanie odpowiemy w dzisiejszym artykule.Przyczyny powstawania rozstępów

Rozstępy, choć powszechnie kojarzone z problemem ciężarnych kobiet, dotykać mogą zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Pojawiają się u osób o zwiększonej ilości kortyzolu, który w nadmiarze produkowany jest zazwyczaj w okresie ciąży, dojrzewania, podczas nadmiernego tycia czy też redukcji wagi. Gromadzony we krwi hormon stresu upośledza funkcjonowanie komórek, biorących udział w produkcji kolagenu i elastyny. Słabe i kruche włókna łatwo pękają, czego efektem są pojawiające się na skórze kreski zwane rozstępami. Jakie części ciała są na nie najbardziej podatne? U kobiet zmiany pojawić mogą się na piersiach, biodrach i udach. U mężczyzn uwidaczniają się z kolei w okolicy krzyżowo-lędźwiowej.

 

Najskuteczniejsze sposoby na rozstępy

Tuż po pojawieniu się rozstępy mają różowy lub lekko fioletowy kolor. To właśnie w tym momencie warto zacząć z nimi walkę. Im wcześniej się za nią zabierzemy, tym bardziej będzie skuteczna. Jeżeli przeczekaliśmy moment powstawania zmian i z czasem stały się one białe, ciężko będzie nam usunąć je kosmetykami i domowymi sposobami. Wówczas warto zdecydować się na wizytę w gabinecie dermatologii estetycznej. Co jednak możemy zrobić wcześniej?

1. Pomóc może między innymi regularnie stosowany olejek rycynowy. Wystarczy wmasować do w miejsca dotknięte zmianami. Profilaktycznie stosować można go również w okresie ciąży, delikatnie wsmarowując go w brzuch.

2. Polecić możemy również mieszankę trzech olejków: migdałowego, lawendowego i rumiankowego. Ją również wcieramy w ciało w miejscach, w których pojawiły się rozstępy lub w ramach profilaktyki.

3. Wybielająco działa ponadto świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Należy wmasować go w zmienione obszary skóry i pozostawić na około 10 minut. Po tym czasie ciało zmywamy ciepłą wodą. Zabieg warto wykonać nawet 2 razy dziennie.

4. Z rozstępami walczyć pomogą także białka jaj. Wystarczy nałożyć je na ciało, poczekać aż wyschną, a następnie zmyć ich resztki wodą. Po takim zabiegu w skórę wmasować można również oliwę z oliwek.

5. Tak jak w przypadku cellulitu i tutaj skuteczny okazać może się peeling kawowy. Fusy kawy łączymy z żelem do kąpieli lub wybranym olejkiem i wcieramy w rozstępy. Ciało spłukujemy wodą, a sam zabieg powtarzamy co drugi dzień.

Published: 12/08/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.