6 najlepszych letnich porad dla Twoich włosów

Lato to sezon zabawy i szczęścia, ale być może zastanawiasz się jak uchronić swoje włosy przed upałem. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci chronić włosy przed palącym letnim słońcem.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, gdy wychodzisz na słońce jest to, że Twoje włosy wyglądają jak pozbawione życia. Nie tylko stają się one matowe, ale także dłużej rosną. Być może słyszałaś o promieniach UV, które powodują rozdwajanie się końcówek i przedwczesne siwienie.

Musisz więc dbać o swoje włosy od samego początku. Oto kilka wskazówek, jak chronić włosy przed upałem.

1. Używaj grzebienia o szerokich zębach

Noszenie kapelusza może pomóc w ochronie włosów przed bezpośrednią ekspozycją na słońce, ale jeśli nie chcesz używać kapelusza, to powinieneś nosić grzebień o szerokich zębach. To sprawi, że włosy będą chronione, a także będzie utrzymywać skórę głowy w chłodniejszym stanie.

2. Używaj olejku do włosów

Olej do włosów będzie utrzymywać włosy zdrowe i błyszczące. Używanie naturalnego oleju do włosów utrzyma wilgoć we włosach, a także utrzyma skórę głowy w czystości.

3. Masuj skórę głowy

Masowanie skóry głowy sprawi, że będzie ona czysta i świeża. Jeśli czujesz, że twoje włosy stają się suche, to powinieneś masować skórę głowy używając odrobiny oleju.

4. Używaj dobrego filtra przeciwsłonecznego

Korzystanie z dobrego filtra przeciwsłonecznego jest najważniejszą rzeczą dla osoby mieszkającej w gorących i wilgotnych warunkach. To będzie zachować swoje włosy wolne od szkodliwych promieni UV i można również zachować słońce z oczu.

5. Używaj szamponu nawilżającego

Szampon nawilżający będzie utrzymać włosy miękkie i gładkie. Jeśli masz uszkodzone włosy, to powinieneś iść na szampon nawilżający.

6. Używaj odżywki

Odżywki sprawią, że Twoje włosy będą miękkie i błyszczące. Odżywka zapobiegnie wysuszeniu i sprawi, że włosy będą bardziej miękkie.

Wnioski:

Właśnie przeczytałeś 6 najlepszych letnich wskazówek dla włosów, więc teraz twoja kolej, aby zachować zdrowe i piękne włosy.