Co wspólnego mają worki pod oczami i aloes?
Skóra

Aloes – skuteczny sposób na worki pod oczami

Mimo regularnego snu kiedy budzisz się rano worki pod oczami nie znikają. Próbowałaś już różnych kremów, podkładów, ale niestety nic nie przynosi długotrwałych efektów. Zatem chyba jest to odpowiedni moment,…

Mimo regularnego snu kiedy budzisz się rano worki pod oczami nie znikają. Próbowałaś już różnych kremów, podkładów, ale niestety nic nie przynosi długotrwałych efektów. Zatem chyba jest to odpowiedni moment, aby wypróbować naturalne właściwości roślin takich jak aloes, który jest niezwykle skuteczne w redukcji worków pod oczami.

Co to jest aloes?

Aloes to rodzaj jednoliściennych sukulentów liściowych, który jest bogatym składnikiem między innymi: aloiny, barbaloiny, aloeemodyny. Ponadto sok z aloesu jest bogatym źródłem takich witamin jak: B, C, F oraz aminokwasów i polisacharydów. Aloes jest często wykorzystywany przy produkcji leków bakteriobójczych oraz wzmacniających. Ponadto można go również spotkać jako główny składnik maści czy żeli. Oczywiście aloes świetnie odnajduje się w kosmetyce! Dlaczego? Aloes stosuje się przy:

  • oparzeniach słonecznych,
  • ranach,
  • bliznach,
  • przesuszeniach skóry,
  • odleżynach,
  • trądziku młodzieńczym.

Właściwości aloesu

Aloes jak już wcześniej wspominaliśmy jest bogatym źródłem witamin i minerałów. Jest niezaprzeczalnym, naturalnym lekarstwem, który ułatwia gojenie się ran, oparzeń, a nawet odmrożeń. Aby dostarczyć moc witamin i minerałów do naszego organizmy wystarczy regularnie pić sok z aloesu bądź stosować żel z aloesem. W tym przypadku żel możemy wyciskać bezpośrednio z liści aloesu bądź zaopatrzyć się w żel z aloesem. Pamiętajcie, że czynne związki zawarte w aloesie przenikają w głąb tkanki ludzkiego organizmu dzięki czemu na tym poziomie „naprawiają” zdegenerowane komórki, leczą stany zapalne czy redukują rozszerzone naczynia krwionośne. W efekcie przepływ krwi ulega poprawie, a skóra jest zregenerowana.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Domowe maseczki na twarz z awokadao    

Żel z aloesu jako skuteczny sposób na worki pod oczami

Aloes w postaci żelu to skuteczny sposób na worki pod oczami! Stosowany regularnie na skórę twarzy poprawia jej napięcie, elastyczność, a także oczyszcza ją i zamyka pory. Jeżeli cierpisz w powodu cery trądzikowej żel z aloesu również sprawdzi się w Twoim przypadku. Dlaczego? Aloes ogranicza wydzielanie sebum i jednocześnie łagodzi obszary dotknięte stanami zapalnymi, a także przyśpiesza gojenie się ran. Jeżeli marzysz o pięknych rzęsach wystarczy aby przed snem nałożyć na rzęsy odrobinę żelu. W efekcie Twoje rzęsy wydłużą się i staną się grubsze.

Jak stosować żel?

Aby żel z aloesu przyniósł pożądane przez nas rezultaty należy stosować go regularnie. Jeżeli pragniemy skutecznie usunąć worki pod oczami wystarczy nakładać żel z aloesu pod oczy, zarówno rano i wieczorem.  Z całą pewnością już po kilku dniach zauważycie, że wasza cera jest oczyszczona, pory zamknięte, a twarz promienieje młodzieńczym blaskiem.

Published: 05/06/19

Comments are closed.