Jakie właściwości ma aloes tygrysi?
Kosmetyczne ABC

Aloes tygrysi – jakie ma właściwości i zastosowanie?

Aloes to popularna roślina, która nie tylko piękni zdobi nasze mieszkania, ale jest również bogatym źródłem witamin i minerałów, które są wykorzystywane przez koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne. Dziś skupimy się…

Aloes to popularna roślina, która nie tylko piękni zdobi nasze mieszkania, ale jest również bogatym źródłem witamin i minerałów, które są wykorzystywane przez koncerny farmaceutyczne i kosmetyczne. Dziś skupimy się właściwościach jednej z odmian tej wspaniałej rośliny, mowa tu o aloesie tygrysim.

Kilka słów o aloesie

Aloes to popularny rodzaj jednoliściennych sukulentów liściowych, uprawiany głównie na Półwyspie Arabskim, Afryce oraz Madagaskarze. Prawie w 96% składa się z wody, a także takich erogennych substancji jak: polisacharydy, tłuszcze (w tym kwasy tłuszczowe m.in. kaprylowy, linolowy, arachidowy), przeciwutleniacze, kwas foliowy, biotynę, sole mineralne, beta-karoten, witaminy z grupy B i C, aminokwasy (egzo i endogenne), enzymy roślinne oraz kwasy organiczne. Ta wyjątkowa roślina liczy aż 550 gatunków, które mogą przyjmować formę drzew, krzewów, bylin, a także lian.

Tygrysia odmiana

Aloes tygrysi, zwany również aloesem pstrym to jedna z najbardziej trwałych, odpornych na wysokie temperatury roślin doniczkowych! Ta wyjątkowa roślina potrafi wytrzymać rok bez kropli wody, przez co nazywana jest żelazną rośliną. Cechą charakterystyczną aloesu tygrysiego są twarde, mięsiste liście, które układają się w zwarte rozety, o trójkątnych kształtach. Każdy, pojedynczy liść zdobi ciekawy wzór, który przypomina futro tygrysa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Aloes – skuteczny sposób na worki pod oczami

Aloes tygrysi: właściwości

Niestety nie wszystkie gatunki aloesu wykazują prozdrowotne właściwości, tylko 20 gatunków cechują właściwości lecznicze, zaś w farmacji wykorzystuje się jego dwie odmiany (aloes zwyczajny i drzewiasty). Pewnie zastanawiacie się jakie właściwości ma aloes tygrysi, już tłumaczy. Aloes tygrysi wykazuje lecznice właściwości!

Aloes, a kosmetyka

Aloes jest wykorzystywany nie tylko przez branżę farmaceutyczną, ale również kosmetyczną. Ta niezwykła roślina jest głównym składnikiem kosmetyków pielęgnacyjnych dla skóry suchej, dojrzałej, wrażliwej, a także trądzikowej. Dlaczego? Cóż, aloes doskonale nawilża skórę, koi podrażnienia i stany zapalne, a także ochrania skórę przed złośliwym działaniem promieni ultrafioletowych. Ponadto jest on również wykorzystywany w pielęgnacji i regeneracji włosów, a także jest cennym składnikiem produktów przeciwłupieżowych.

Poznaj RYCYNOWE, KOSMETYCZNE ABC!

Published: 19/02/20

Comments are closed.