Jak zrobić body wrapping w domu?
Skóra

Body wrapping – jak go zrobić?

Niemal od zawsze szukamy sposobów, które pozwoliłyby na pozbycie się niedoskonałości sylwetki. Jednak nadprogramowe centymetry czy uporczywa skórka pomarańczowa skuteczne opierają się kolejnym kosmetykom i zabiegom. Czy zatem warto przełamać…

Niemal od zawsze szukamy sposobów, które pozwoliłyby na pozbycie się niedoskonałości sylwetki. Jednak nadprogramowe centymetry czy uporczywa skórka pomarańczowa skuteczne opierają się kolejnym kosmetykom i zabiegom. Czy zatem warto przełamać się i przetestować body wrapping? Na czym on polega i czy rzeczywiście przynosi efekty?

Na czym polega body wrapping?

 

Body wrapping to zabieg polegający na tzw. foliowaniu ciała. Wybrane partie ciała, uprzednio posmarowane kosmetykiem ujędrniającym lub wyszczuplającym, owija się folią spożywczą. Ma to na celu zapobiec wysychaniu kosmetyku oraz pobudzić krążenie krwi i przepływ limfy. Dodatkowo ciepło wytwarzające się pod folią sprzyja lepszemu wchłanianiu substancji aktywnych z kosmetyku.

 

Jak się za to zabrać?

 

Wykonanie body wrappingu jest nieskomplikowane, z pewnością każdy sobie poradzi. Wystarczy rolka folii spożywczej, wybrany kosmetyk i trochę wolnego czasu. Wybierając kosmetyki do body wrappingu zwracajmy uwagę na zawartość skutecznych substancji aktywnych. Do walki z nadprogramowymi centymetrami sprawdzi się wyciąg z cynamonu i imbiru, a także kofeina czy ekstrakt z alg morskich. Przed rozpoczęciem zabiegu warto wykonać dokładny peeling ciała, co wzmocni efekt ujędrniający.
Na suchą skórę (brzuch, biodra, pośladki, uda) nakładamy grubą warstwę kosmetyku. Następne wybrane partie owijamy dokładnie folią spożywczą, starając się nie robić tego zbyt ciasno. Folia nie przylega idealnie do ciała i może się zsuwać, dlatego na czas zabiegu najlepiej położyć się w wygodnym miejscu i przykryć ciepłym kocem. Folię trzymamy na ciele około 45-60 minut. Po tym czasie zdejmujemy folię, a ciało spłukujemy pod prysznicem, bez użycia mydła czy żelu. Pozostałości kosmetyku wcieramy w skórę.

 

Kto może stosować?

 

Choć prosty w wykonaniu, body wrapping nie jest dla każdego. Nie powinny go stosować osoby mające problemy z układem krążenia (żylaki, nadciśnienie, choroby serca), a także kobiety w ciąży. Nie poleca się go także osobom mającym skłonność do pękających naczynek, gdyż zabieg, szczególnie z zastosowaniem rozgrzewającego kosmetyku, może pogorszyć stan skóry.

 

Jakich efektów się spodziewać?

 

Stosując body wrapping regularnie (1-2 razy w tygodniu) możemy się spodziewać widocznych efektów na naszej skórze, jednak nie ma co liczyć na spektakularne spadki w obwodach. Skóra będzie bardziej napięta i ujędrniona, a cellulit mniej widoczny. Efekty będą różne, w zależności od stosowanego preparatu. By uzyskać najlepsze rezultaty warto włączyć również aktywność fizyczną oraz racjonalną, zdrową dietę.

 

Published: 16/10/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.