Jakie właściwości wykazuje olejek sandałowy?
Skóra

Cera bez zmarszczek? To możliwe!

To jest dramat! Na swojej skórze zauważyłaś pierwsze zmarszczki, które najzwyczajniej w świecie nie chcą zniknąć. Zaczynasz się zastanawiać co zrobiłaś źle, przecież stosowałaś kremy, peelingi, zmywałaś makijaż. Podejmowałaś słuszne…

To jest dramat! Na swojej skórze zauważyłaś pierwsze zmarszczki, które najzwyczajniej w świecie nie chcą zniknąć. Zaczynasz się zastanawiać co zrobiłaś źle, przecież stosowałaś kremy, peelingi, zmywałaś makijaż. Podejmowałaś słuszne decyzje, jednak Twoim sprzymierzeńcem nie jest czas. Niestety, zmarszczki pojawiają się z wiekiem i na ich powstawanie wpływ ma wiele czynników, nie tylko niewłaściwa pielęgnacja.

Znienawidzone zmarszczki

Tak, zgadza się. Zmarszczki darzy niechęcią miliony kobiet na całym świecie! To, nieestetyczne załamanie struktury skóry to prawdziwa katastrofa dla płci pięknej. Wraz z wiekiem w skórze dochodzi do niedoborów kwasu hialuronowego, kolagenu, elastyny, które wcześniej tworzyły spójną całość, elastyczną strukturę skórę. Brakuje również witamin takich jak A, E, czy C. Mili Państwo, przez te niedobory powstają zmarszczki. Oczywiście wiek to nie jedyna przyczyna. Geny, promieniowanie UV, styl życia, a także typ cery również wpływa na powstawanie zmarszczek. Dla posiadaczek skóry suchej i wrażliwej nie mamy dobrych wiadomości, Wasza skóra starzeje się szybciej. Czy ten proces da się zahamować? Można go spowolnić.

Zatrzymać czas

Oczywiście, czasu nie da się zatrzymać, ale proces powstawania zmarszczek możemy spowolnić, wszystko zależy od waszych chęci i zaangażowania. Przede wszystkim popracujcie nad waszym stylem życia. Zrezygnujecie z używek, (zwłaszcza palenia papierosów), które przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Przejdźcie na zrównoważoną dietę, pełną witamin i minerałów, które wpływają na wygląd cery. Oczywiście właściwa pielęgnacja również ma znaczenie. Zatem stosujcie kremy, serum, peelingi, tonizujcie i pamiętajcie o demakijażu. Ważne, aby kosmetyki na które się decydujecie miały prosty skład, bez grama alkoholu, który dodatkowo wysusza skórę. Wychodząc na słońce, pamiętajcie o odpowiedniej ochronie skóry.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Olej z awokado na zmarszczki 

Poznajcie właściwości olejku sandałowego

Nim zdecydujecie się na zabiegi proponowane przez medycynę estetyczną, rozważcie naturalne składniki, jak na przykład olejek sandałowy, który jest zbawienny dla cery. Ten rodzaj olejku jest pozyskiwany podczas destylacji parą wodną kawałów drewna, jak się możecie domyślać drzewa sandałowego. Im starsze drzewo tym lepiej! Okazuje się, że te bardziej wiekowe posiadają więcej olejku, a ich aromat jest bardziej intensywny. Jakie właściwości wykazuje olejek sandałowy? Jest ich całkiem sporo, ale powinniście wiedzieć o tych antyseptycznych, przeciwzapalnych, leczniczych, przeciwskurczowych, dezynfekcyjnych, hipotensyjnych. Moglibyśmy tak wymieniać bez końca, ale Was najbardziej interesują jego pielęgnacyjne właściwości.

Olejek sandałowy, a zmarszczki

Olejek sandałowy to bogactwo antyoksydantów, dzięki temu stwarza niewyobrażalne możliwości dla branży kosmetycznej! Z pomocą olejku sandałowego możecie redukować zmarszczki, wpłynąć na jędrność skóry, wyrównać pigmenty związane z oddziaływaniem promieni słonecznych czy zaburzeń hormonalnych.

Jak należy go stosować? Możecie stosować go bezpośrednio na skórę twarzy i dekoltu, ważne, aby nie stosować go samodzielnie, a łączyć z innym olejkiem. Najlepiej nakładać po – na tonizowaną skórę, ale jeszcze przed nałożeniem kremu. Naszym zdaniem, ten pielęgnacyjny rytuał warto przeprowadzać wieczorem.

Przed pierwszym zastosowaniem przeprowadźcie szybki test uczuleniowy. Wystarczy nanieść mieszankę na mały obszar skóry twarzy i odczekać chwilę. Jeżeli skóra nie piecze i nie jest zaczerwieniona, zatem olejek sandałowy jest stworzony dla Ciebie.

Gdy SKÓRA potrzebuje pielęgnacji – RYCYNOWY.PL

Published: 25/02/21

Comments are closed.