Co stosować na anginę ropna u dziecka?
Wybór redakcji

Co na anginę ropną u dziecka?

Angina ropna jest chorobą zakaźną, która może dotknąć zarówno osób dorosłych jak i dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat. Zatem co zrobić kiedy u swojej pociechy zauważycie niepokojące…

Angina ropna jest chorobą zakaźną, która może dotknąć zarówno osób dorosłych jak i dzieci w wieku od czterech do siedmiu lat. Zatem co zrobić kiedy u swojej pociechy zauważycie niepokojące objawy? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Jak uniknąć zarażenia?

Uniknięcie zarażenia to w cale nie taka prosta sprawa, ponieważ tą chorobą zakaźną można się zarazić poprzez dotyk, drogą kropelkową i to przez cały czas występowania objawów u osób dotkniętych chorobą. O tym czy dziecko, czy osoba się zarazi decyduje już wrodzona odporność organizmu. Pamiętajcie, że w przypadku dzieci najczęściej do zarażenia do chodzi w miejscach w których dzieci przebywają najwięcej czasu (poza domem), mowa tu o przedszkolach i szkole.

Jak rozpoznać anginę?

Angina, nazywa również zapaleniem migdałków podniebiennych może zostać wywołana przez wirusy, a także bakterie (zwykle paciorkowce). Inkubacja wirusowego zarażenia trwa od 1 do 3 dni, stosunkowo często objawy są mylone z przeziębieniem. Pojawia się stan podgorączkowy, migdałki ulegają powiększeniu. Z kolei angina bakteryjna wykluwa się nieco dłużej (2-5 dni od momentu zarażenia). Chorobę rozpoznacie o ogólnym osłabieniu organizmu, wysokiej gorączce, bólach głowy, dreszczach, bólach mięśni i stawów, powiększonych migdałkach, a także silnym bólu gardła.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jęczmień – rodzaje, objawy, leczenie

Co na anginę ropną u dziecka?

Jeżeli u swojego dziecka zauważycie niepokojące objawy, które przypisujecie anginie to niezwłocznie powinniście się udać do pediatry! Podczas wizyty lekarz dokładnie zbada swojego małego pacjenta, osłucha, sprawdzi gardło, ropne nacieki w gardle (o ile się pojawiły), a także przeprowadzi wywiad lekarski. Co przepisze lekarz na anginę ropną u dziecka? Zwykle w przypadku tej choroby zakaźnej pediatra wdraża antybiotykoterapię, którą należy stosować od 7 do 10 dni.

Jak złagodzić objawy?

Dokuczliwy ból powiększonych węzłów chłonnych u dziecka możecie złagodzić w postaci ciepłych okładów. Zdecydowaną ulgę przynoszą również płukanki gardła, które wykazują działanie przeciwzapalne. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się napary z szałwii lub rumianku. Pamiętajcie, że tego typu płukanki przyśpieszają wchłanianie się zmienionych tkanek migdałków. Dieta dziecka w trakcie choroby powinna być lekkostrawna, a najlepiej rozdrobniona. Papkowate potrawy są łatwiejsze do przełknięcia, a dodatkowo nie podrażniają bolącego już gardła.

Poznaj RYCYNOWE, DOMOWE RECEPTURY!

Published: 28/02/20

Comments are closed.