Czarny orzech w walce z trądzikiem
Skóra

Czarny orzech na problemy z trądzikiem

Jeśli masz problemy z wyskakującymi krostkami na twarzy, plecach oraz dekolcie, to najprawdopodobniej jesteś posiadaczką cery trądzikowej. Niestety, popularne preparaty kosmetyczne dostępne w aptekach lub drogeriach nie są pomocne w…

Jeśli masz problemy z wyskakującymi krostkami na twarzy, plecach oraz dekolcie, to najprawdopodobniej jesteś posiadaczką cery trądzikowej. Niestety, popularne preparaty kosmetyczne dostępne w aptekach lub drogeriach nie są pomocne w leczeniu tej nieprzyjemnej dolegliwości. Jak pozbyć się tego uciążliwego problemu? Zastosuj czarny orzech na trądzik.
Jakie są przyczyny powstania cery trądzikowej?

Kiedy mówimy „cera trądzikowa” wszyscy od razu przypominają sobie młodzieńcze lata. I słusznie! W tym przypadku mówimy o tzw. trądziku pospolitym. W dzisiejszych czasach coraz częstszym jest, że dolegliwość dotyka kobiet po 30, a nawet po 40 roku życia. Co wpływa na to, że mankament urody w ogóle się pojawia, a następnie – pogłębia?

 • Zaburzenia hormonalne,
 • Zła dieta,
 • Wystawianie siebie na działanie szkodliwego promieniowania UV,
 • Stres,
 • Dobór nieodpowiednich kosmetyków,
 • Używki.

CZYTAJ TAKŻE – Woda różana na trądzik – dlaczego to dobry wybór?

Cera trądzikowa – charakterystyka

Cera trądzikowa powstaje z przyczyny nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Z tego powodu często bywa ona mylona z cerą tłustą, u której podłoża problemów leży ten sam czynnik. Co odróżnia jedną od drugiej? W przypadku pierwszej, jednym z dodatkowych objawów jest nieprawidłowe złuszczanie się naskórka. Powoduje to powstanie na twarzy krostek i zmian ropnych, które zostawiają ślady nawet po zniknięciu, co jest cechą charakterystyczną tylko i wyłącznie dla cery trądzikowej. Pozostałymi objawami tej nieprzyjemnej przypadłości są:

 • Rozszerzone pory,
 • Błyszcząca skóra,
 • Blizny pozostawiane przez krostki i wypryski,
 • Pojawiające się pryszcze na dekolcie i plecach,
 • Stosowanie klasycznych preparatów nie zwalcza problemu.

Zatrzymajmy się na chwile przy ostatnim punkcie. Kobiety często starają się pozbyć problemów z trądzikiem, stosując kosmetyki do cery tłustej. Przez to wysuszają skórę i powodują, że martwy naskórek zatyka pory, zostawiając na skórze ciemnie ślady. Co stosować, aby skutecznie pozbyć się problemu z trądzikiem?

Czarny orzech na trądzik

Najlepszym sposobem na pozbycie się problemów z trądzikiem jest stosowanie składników naturalnych. My typujemy czarny orzech, który ma szereg unikalnych właściwości, wspomagających pokonanie mankamentów urody typowych dla cery trądzikowej. Czarna łupina posiada w swoim składzie taninę, która oddziałuje na skórę ściągając martwy naskórek. Ponadto, owoc wykazuje się działaniem tonizującym, przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym, dzięki czemu cera nie jest narażona na dalsze infekcje, w tym powstanie ropni. Z czarnego orzechu można zrobić domowe, lecznicze nalewki, lub nabyć go w medycznym preparacie w skoncentrowanym wyciągu z kory, korzeni, liści i łupin.

Published: 14/05/18

Leave a Reply

Your email address will not be published.