Jak właściwie używać aloesu zewnętrznie w ciąży?
Domowe receptury

Czy można stosować aloes w ciąży?

Aloes to niezwykła roślina, która jest źródłem minerałów, witamin i ich drogocennych substancji korzystnych dla ludzkiego organizmu. Wykorzystywany do łagodzenia stanów zapalnych, zmian skórnych, a także minimalizowania odczuwalnego bólu. W…

Aloes to niezwykła roślina, która jest źródłem minerałów, witamin i ich drogocennych substancji korzystnych dla ludzkiego organizmu. Wykorzystywany do łagodzenia stanów zapalnych, zmian skórnych, a także minimalizowania odczuwalnego bólu. W dzisiejszym artykule opowiemy czy używanie aloesu zewnętrznie w ciąży jest wskazane u przyszłych mam!

Sławny aloes

Aloes to niezwykła roślina, która pomimo braku wody potrafi magazynować jej zapasy w swoich tkankach. Oczywiście poza tą zdolność, ma zdecydowanie więcej do zaoferowania. Aloes jest bogatym źródłem witamin, aminokwasów, kwasów tłuszczowych, czy polisacharydów. Wykazuje zdolności głęboko nawilżające, łagodzące stany zapalne organizmu, poprawiające odporność organizmu. Sam sok z aloesu działa odkażająco i bakteriobójczo, dodatkowo pity regularny wspiera układ pokarmowy, łagodzi refluks, wzdęcia.

Jak stosować aloes?

Tą naturalną roślinę możecie przyjmować zewnętrznie i wewnętrznie. Analogicznie soki, napoje z aloesem służą do picia. Niemniej jednak warto wybierać te napoje, których zawartość miąższu z aloesu jest największa. Wiele soków i napojów w swoim składzie zawiera całe liście aloesu, co za tym idzie napoje zawierają substancje podrażniające, występujące naturalnie w skórze liścia. Sok z wnętrza liścia aloesu tj. miąższ nie wywołuje takich efektów.

ZOBACZ TAKŻE: Włosy w ciąży – jak o nie dbać?

Aloes a ciąża

Odżywianie w trakcie ciąży jest niezwykle ważną kwestią dla każdej, przyszłej mamy. Pragniecie dostarczyć swojego maluszkowi niezbędnych składników, które są ważne dla rozwoju dziecka w życiu płodowym. Niestety mamy dla Was złą wiadomość, chociaż aloes jest bogatym źródłem składników odżywczych ze względu na swoją zdolność oczyszczającą, nie powinien być spożywany przez kobiety będące w ciąży.

Używanie aloesu zewnętrznie w ciąży: produkty

Używanie aloesu zewnętrznie w ciąży jest jak najbardziej wskazane. Jeżeli nie wiecie jakie produkty z drogocennym aloesem wybrać, mamy dla Was krótki wykaz:

  • Żele pod prysznic,
  • Przecięte, świeże liście aloesu,
  • Szampony i płukanki do włosów,
  • Kremy, maseczki i balsamy do ciała,
  • Pasty do zębów,
  • Płyny do kąpieli,
  • Kosmetyki oczyszczające, nawilżające skórę.

Ważne, abyście wybierały te produkty które mają najprostszy skład, a aloes znajduje się na pierwszych miejscach.

Poznaj RYCYNOWY sposób na piękną SKÓRĘ!  

Published: 17/03/20

Comments are closed.