Poznaj właściwości masła babassu
Kosmetyczne ABC

Czy uniwersalny kosmetyk istnieje?

Czy kiedykolwiek marzyłaś o kosmetyku, który można wykorzystać do pielęgnacji włosów, skóry twarzy i całego ciała? Tak? Cóż, my również. Okazuje się, że nasze mrzonki mogą stać się rzeczywistością, ponieważ…

Czy kiedykolwiek marzyłaś o kosmetyku, który można wykorzystać do pielęgnacji włosów, skóry twarzy i całego ciała? Tak? Cóż, my również. Okazuje się, że nasze mrzonki mogą stać się rzeczywistością, ponieważ właściwości masła babassu są uniwersalne! Zatem nie będzie Was trzymać dłużej w niepewności, poznajcie jego potencjał.

Poznaj masło babassu

Popularność masła babassu w kraju nad Wisłą dopiero rośnie, ale jego potencjał jest ogromny! Ten wyjątkowy produkt kosmetyczny przywędrował do nas z dalekiej Amazonii. Masło jest pozyskiwane z orzechów palmy Babaçu, metodą na zimno. W temperaturze poniższej 20 stopni Celsjusza przyjmuje postać stałą, a gdy temperatura wzrasta zmienia się w ciecz. Masło babassu cechuje bezwonność oraz kremowy kolor.

Właściwości, które musisz poznać

Przejdźmy do najważniejszego, właściwości masła babassu, które jest cennym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych takich jak linolowy, oleinowy, czy monoenowy. To nie koniec. W jego składzie znajduje się również nasycony kwas laurynowy, witamina E czy przeciwutleniacze. Tak, bogaty sprawia, że masło babassu wykazuje działanie:

  • antyseptyczne,
  • antybakteryjne,
  • antyoksydacyjne,
  • przeciwstarzeniowe,
  • nawilżające.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jak określić porowatość włosów?  

Pielęgnacja ciała, twarzy i włosów

Zgadza się, masło babassu nadaję się do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów. Właśnie dlatego tak często występuje w kosmetykach, które możecie znaleźć drogeriach kosmetycznych. Oczywiście możecie je również stosować bezpośrednio na skórę, ponieważ doskonale się wchłania. Uporządkuje sobie jego właściwości pielęgnacyjne:

  • WŁOSYmasło babassu to prawdziwe wybawienie dla kobiet, które zmagają się z rozdwajającymi się końcówkami. Wystarczy regularnie wsmarowywać masło w końcówki włosów przed zaśnięciem i zostawić go na całą noc na kosmykach włosów. Gdy już wstaniecie, obowiązkowo umyjcie głowę dowolnym szamponem. Jeżeli nie macie czasu na poranne mycie włosów, możecie również stosować masło jako odżywkę do włosów, tuż po ich umyciu. Jeżeli będzie regularnie sięgać po masło babassu zauważycie, że wasze włosy stały się mocniejsze, gładsze i bardziej lśniące,
  • TWARZ – posiadaczki cery wrażliwej, mieszanej, dojrzałej i suchej powinny poczuć ulgę. Masło babassu zawiera sporą ilość witaminy E, która wpływa na elastyczność skóry, a także działa przeciwzmarszczkowo. Jak stosować masło babassu na twarz? Regularnie, najlepiej dwa razy w tygodniu,
  • CIAŁO – dla posiadaczek cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień, a także alergików mamy dobrą wiadomość. Wy również możecie stosować masło babassu, ponieważ produkt ten doskonale natłuszcza skórę, jednocześnie tworząc płaszcz ochrony, chroniący skórę przed jej wysuszeniem. Masło babassu jest również wykorzystywane podczas masażu, ponieważ działa przeciwcellulitowo i chroni skórę przed powstawaniem rozstępów. W tym przypadku również sprawdza się regularne stosowanie produktu, który możecie nakładać bezpośrednio na skórę.

Poznaj RYCYNOWY sposób na WŁOSY

Published: 06/05/21

Comments are closed.