Czym najlepiej płukać anginę ropną?
Wybór redakcji

Czym płukać anginę ropną?

Angina ropna to choroba zakaźna, którą mogą zarazić się zarówno osoby dorosłe jak i dzieci, zwykle między czwartym a siódmym rokiem życia. Najskuteczniejszą metodą są środki farmakologiczne, które warto wspomóc…

Angina ropna to choroba zakaźna, którą mogą zarazić się zarówno osoby dorosłe jak i dzieci, zwykle między czwartym a siódmym rokiem życia. Najskuteczniejszą metodą są środki farmakologiczne, które warto wspomóc domowymi sposobami. Dziś opowiemy czym płukać anginę ropną, aby ukoić dokuczliwy ból gardła.

Jak dochodzi do zarażenia?

Niestety anginą można się zarazić poprzez dotyk, a także drogą kropelkową, przez cały czas występowania objawów u osoby dotkniętej chorobą. O dalszym zakażeniu decyduje indywidualna odporność dziecka jak i osoby dorosłej. W przypadku dzieci zwykle do zarażenia dochodzi w przedszkolu i szkole. Z kolei dorośli mogą zarazić się w miejscach, w których przebywa wiele osób (tj. praca, autobusy, tramwaje, centra handlowe).

Jakie są objawy anginy?

Zapalenie migdałów podniebiennych, czyli angina jest wywołana przez wirusy bądź bakterie, zwykle paciorkowce. W przypadku wirusowego zarażenia choroba wykluwa się w przeciągu 1-3 dni. Jej objawy mogą być mylące z przeziębieniem ponieważ pojawia się stan podgorączkowy, powiększenie migdałków. Angina bakteryjna wykluwa się nieco dłużej, zwykle 2-5 dni od zarażenia. Pierwszym sygnałem toczącej się choroby jest ogólnie osłabienie organizmu, ból głowy, z dość szybko narastającą gorączką (nawet do 40 stopni). Chorobie mogą towarzyszyć dreszcze, bóle stawów i mięśni, ból gardła, powiększone migdały.

CZYTAJ TAKŻE: Jęczmień – rodzaje, objawy, leczenie

Jak wygląda leczenie?

Jeżeli zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy anginy niezwłocznie powinieneś zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu! W trakcie wizyty, lekarz sprawdzi czy w jamie ustnej pojawił się ropny nalot, osłucha pacjenta, oceni stan migdałów, a także zapyta o dotychczasowe objawy. Na tej podstawie podejmie decyzje o wdrożeniu środków farmakologicznych w postaci antybiotyków. Zwykle stosuje się go od 7 do 10 dni.

Czym płukać anginę ropną?

Jeżeli zachorujesz na anginę, przepisano Ci antybiotyk nie zapomnij o spożywaniu dużej ilości płynów (nie gorących najlepiej letnich), a także odpoczynku! Jeżeli zastanawiacie się czym płukać anginę ropną, już tłumaczymy! W trakcie przebiegu choroby warto stosować płukanki, które przyniosą ulgę przy silnym bólu gardła. W tym przypadku najlepiej sprawdza się woda utleniona, soda oczyszczona, a także płukanka z szałwii i rumianku. Jak przygotować taką płukankę? W przypadku wody utlenionej i sody należy połączyć jedną łyżeczkę produktu z ¾ szklanki letniej wody. W przypadku szałwii i rumianku wystarczy je zaparzyć, a kiedy nieco ostygną można nimi przepłukać gardło.

Poznaj RYCYNOWE, DOMOWE RECEPTURY!

Published: 06/03/20

Comments are closed.