Czym wyprostować brodę?
Kosmetyczne ABC

Czym wyprostować brodę? Naturalne metody

Broda jest Twoim znakiem rozpoznawczym, nic więc dziwnego, że poświęcasz tyle czasu na jej pielęgnację. Zawsze przed snem, rozczesujesz ją kartaczem, nadajesz kształt za pomocą grzebienia. Jednak po przebudzeniu broda…

Broda jest Twoim znakiem rozpoznawczym, nic więc dziwnego, że poświęcasz tyle czasu na jej pielęgnację. Zawsze przed snem, rozczesujesz ją kartaczem, nadajesz kształt za pomocą grzebienia. Jednak po przebudzeniu broda żyje własnym życiem, włosy kręcą się, a Ty zaczynasz swój rytuał od nowa. Zastanawiasz się co możesz zrobić, aby ją ujarzmić? Trafiłeś w odpowiednie miejsce! W dzisiejszym artykule opowiemy o naturalnych metodach, które pozwolą wyprostować brodę.

Niesforna broda

Statystyki pokazują, że ponad 70% mężczyzn ma problemy ze swoim zarostem. Największym problemem jest kręcenie się włosów na brodzie czy ich falowanie, które żyjąc własnym życiem, kręcą się w zupełnie różne strony. Niesforna broda to duży problem, jednak istnieją naturalne metody, które pozwolą Wam wyprostować brodę, gwarantując jej perfekcyjny wygląd.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Przyciemnianie zarostu na twarzy

Czym wyprostować brodę?

Dobrze wiemy, że broda potrafi być uparta, zatem jak ją ujarzmić? Istnieje kilka naturalnych metod, które poskromią nawet te, najbardziej kędzierzawe.

  • METODA 1: Jak właściwie umyć i czesać

Pewnie znacie ten scenariusz: kiedy wychodzicie spod prysznica wasz zarost bardzo mocno się kręci, a po jej wysuszeniu jest jeszcze gorzej! Broda jakby zastyga i możecie się i dwoić, troić, ale jej wygląd i kształt nie chce się zmienić. Wielu mężczyzn zapomina jak ważne jest szczotkowanie brody, a także jak ważny jest wybór odpowiedniego szamponu! Jeżeli nie wiecie czym wyprostować brodę, to w w pierwszej kolejności wybierzcie szampon o delikatnej konsystencji. Taki kosmetyk nie będzie sklejał brody, a nada jej właściwej objętości. Dużą rolę odgrywa regularne szczotkowanie, które należy robić w jednym kierunku. Dlaczego jest to tak ważne? Szczotkowanie złuszcza zgromadzony martwy naskórek w brodzie, polepsza jej ukrwienie i wpływa na sposób układania się włosów, rozdzielając je. Pamiętajcie, że ta metoda wymaga sporo cierpliwości,  czasu i odpowiedniej długości brody, która w końcu się wyprostuje pod swoim ciężarem.

  • METODA 2: Domowy salon fryzjerski

Efekty tej, naturalnej metody są nieco szybsze od poprzedniej. Przygotujcie szczotkę fryzjerską, suszarkę i balsam lub wosk do brody. Za pomocą ręcznika osuszcie swój zarost, dajcie mu trochę podeschnąć. Pamiętajcie, aby nigdy nie suszyć całkowicie mokrej brody za pomocą suszarki. Ciepłe powietrze prowadzi do wysychania zarostu, rozdwajania końcówek i szybszego wypadania włosów. Kiedy osuszycie brodę nanieście na niego balsam. Tutaj doskonale sprawdzają się:

  • Balsam o średnim chwycie – jeżeli posiadacie brodę delikatnie falistą,
  • klasyczny balsam woskowy lub wosk do brody – przeznaczony dla brodaczy, których broda bardzo mocno się kręci, ich zarost jest gruby i twardy

Następnie suszcie brodę chłodnym powietrzem na fryzjerskiej szczotce, ułóżcie swój zarost wedle własnego gustu. Nasza rada: jeżeli pragniecie uchronić swoją brodę przed wysuszeniem, wcierajcie w nią kilka kropel olejku rycynowego, który ochroni włosy, nawilży i poprawi przepływ krwi.

  • METODA 3: Prostownica

Jeżeli zależy Ci na czasie, z cała pewnością ta metoda jest najszybsza, ale również najbardziej szkodliwa dla włosów. Pamiętaj, aby przed każdym prostowaniem zabezpieczyć swoje włosy odpowiednim preparatem, który ochroni zarost przed działaniem wysokich temperatur. Po prostowaniu nie zapomnij o nawilżeniu brody olejkiem lub balsamem.

Poznaj RYCYNOWY sposób na WŁOSY!

Published: 14/01/20

Comments are closed.