Czym zastąpić mleko w diecie niemowlaka?

Mleko to idealny pokarm dla dziecka, który sprawi, że będzie ono rosło w niesamowity sposób. Nie zawsze jednak karmienie dzieci piersią jest możliwe. Istnieją pewne okoliczności, kiedy nie jest możliwe karmienie dziecka z piersi i wtedy trzeba skorzystać z kilku innych opcji.

Jeśli nie jesteś w stanie karmić dziecka piersią to najlepszym rozwiązaniem jest użycie mleka krowiego, ale jeśli chcesz spróbować czegoś innego to lepiej użyć mleka odtłuszczonego. Powodem tego jest to, że jeśli używasz odtłuszczonego mleka, wtedy nie dostaniesz pełnego odżywienia mleka i będzie to mniej kosztowne.

Mleko zawiera wapń, białko, tłuszcz, witaminy i minerały, ale mleko odtłuszczone zawiera wszystkie te składniki odżywcze i to w mniejszej ilości. Tak więc, jeśli nie jesteś w stanie karmić dziecka piersią, możesz użyć odtłuszczonego mleka, a ono zapewni Twojemu dziecku najlepsze odżywianie.

Mleko i jego produkty są używane od tysięcy lat i mają wspaniałą historię. Mleko było używane do gotowania, karmienia, czyszczenia i wielu innych celów. Mówi się, że krowa urodziła się z mlekiem i jest to jeden z najstarszych artykułów spożywczych dostępnych dla ludzi.

Mleko jest również najlepszym napojem dla rosnących niemowląt, ponieważ jest bogate w witaminy i minerały. Jest również stosowane w leczeniu kaszlu, przeziębienia, niestrawności i wielu innych chorób. Jeśli planujesz zastąpić mleko dla swojego dziecka to powinieneś wiedzieć, że nie zawsze jest to możliwe.

Mleko i jego substytuty są dostępne w różnych odmianach. Jeśli jednak nie jesteś w stanie karmić dziecka piersią i nie chcesz podawać mu mleka krowiego, możesz spróbować mleka odtłuszczonego.

Wnioski:

Najlepiej jest unikać podawania dziecku produktów mlecznych, a jeśli nie jesteś w stanie karmić dziecka piersią to możesz zamiast tego podać mleko odtłuszczone.