Jak dbać o rozjaśnione włosy?
Włosy

Jak dbać o rozjaśnione włosy?

Rozjaśnianie to zabieg lubiany przez wiele kobiet. Nie jest to jednak działanie, które wpływa korzystnie na kondycję naszych włosów. Mogą stać się one szorstkie, nieprzyjemne w dotyku, matowe oraz suche….

Rozjaśnianie to zabieg lubiany przez wiele kobiet. Nie jest to jednak działanie, które wpływa korzystnie na kondycję naszych włosów. Mogą stać się one szorstkie, nieprzyjemne w dotyku, matowe oraz suche. Szukasz sposobu, jak dbać o rozjaśnione włosy na co dzień? Poznaj nasze naturalne sposoby i wybierz idealny dla siebie.
Każdy krok ma znaczenie

Regularnie rozjaśniane włosy zmieniają swoją strukturę. Mają skłonność do rozdwajania się i przesuszania, a dodatkowo wyglądają na matowe. Ich rozczesanie jest trudne, a kołtuny tworzą się bardzo często. Jak temu zapobiec? Odpowiednią pielęgnację należy rozpocząć od odpowiedniego mycia skóry głowy i włosów. Ta czynność powinna być wykonywana delikatnie. Wówczas unikniemy plątania się pasm oraz ich dodatkowego uszkadzania. Nie stosuj szamponów, które zawierają silne detergenty myjące. Serdecznie polecamy metodę OMO, czyli mycia głowy odżywką. Te kosmetyki są znacznie delikatniejsze od szampanów. Codzienne mycie włosów możesz wzbogacić  o stosowanie płukanki z rumianku. Odżywi ona włosy, a dodatkowo podtrzyma jasny odcień fryzury.

Jaki produktów unikać?

Wspomnieliśmy o tym, żeby unikać kosmetyków do pielęgnacji , które zawierają substancje typu SLS. Zrezygnować należy również z innych składników, które osłabiają nasze rozjaśniane włosy. Pamiętaj, że nasz główny cel to odżywienie i nawilżenie. Zwróć uwagę na składy odżywek, szamponów, maseczek. Wystrzegaj się tych zawierających alkohol denaturowy oraz izopropylowy, silikony oraz protein. Nadmiar tych preparatów powoduje przesuszenie kosmyków oraz ich puszenie się.

>Olejowanie rozjaśnionych włosów

Słyszałaś kiedyś o olejowaniu włosów? Pisaliśmy o tym we wcześniejszych artykułach, ale w temacie rozjaśniania warto wspomnieć o tym ponownie. Jasne włosy lubią tylko niektóre rodzaje olejów. Regularnie stosowanie tej metody pozwala na nawilżenie, zmiękczenie włosów. Będą one zdrowe oraz pełne blasku. Możesz również postawić na produkty pielęgnacyjne, które zawierają olejki w swoim składzie. Niektóre oleje mogą powodować przyciemnienie włosów – to właśnie ich należy unikać. Składniki, po które warto sięgać to olej lniany, z pestek winogron, jojoba, awokado.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest regularność. Nie zapominaj o nakładaniu odżywki, używania maski oraz pielęgnacji końcówek. Bezpieczną opcją jest jedwab w płynie.

Published: 15/12/17

Comments (1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.