Jak dbać o tatuaż?
Bez kategorii

Jak dbać o tatuaż?

Nim wykonamy tatuaż, zwykle poświęcamy nieco czasu, by się nad tą decyzją dokładnie zastanowić. W końcu ta ozdoba będzie nam towarzyszyła przez całe życie. Jeśli już podjęliśmy tę decyzję, powinniśmy…

Nim wykonamy tatuaż, zwykle poświęcamy nieco czasu, by się nad tą decyzją dokładnie zastanowić. W końcu ta ozdoba będzie nam towarzyszyła przez całe życie. Jeśli już podjęliśmy tę decyzję, powinniśmy się dowiedzieć, jak dbać o tatuaż. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które ułatwią to zadanie.
Przed wizytą w salonie tatuażu

 

Tatuaż powinien być wykonany z najwyższą starannością, dlatego ważne jest, by wybrane przez nas studio tatuażu spełniało najwyższe standardy. Liczą się nie tylko kwalifikacje i umiejętności tatuażysty, ale także czystość i stosowanie sterylnych narzędzi.
O co powinniśmy zadbać przed samym zabiegiem? Partię ciała, na której ma się znaleźć tatuaż, przez kilka dni systematycznie smarujmy odżywczym balsamem do ciała. Pamiętajmy też, by unikać używek i alkoholu.

 

Jak dbać o tatuaż świeżo po zabiegu?

 

Po zakończonym zabiegu na tatuaż nakłada się opatrunek, owijając wybrane miejsce folią spożywczą. Po kilku godzinach należy ją zdjąć, a tatuaż dokładnie umyć wodą z szarym mydłem. Następnie osuszamy tatuaż papierowym ręcznikiem, unikając gwałtownego tarcia. Tatuaż powinniśmy myć kilka razy w ciągu dnia. Po oczyszczeniu tego miejsca smarujemy je maścią bogatą w witaminę A lub witaminą B5. Istnieją także specjalnie maści i masła przeznaczone do pielęgnacji tatuażu. Przez pierwszych kilka dni ponownie nakładamy na tatuaż folię, jednak po 3-5 dniach wystarczy już tylko sama maść.
Po zabiegu należy unikać alkoholu oraz intensywnego opalania. Jeżeli zdecydowaliśmy się wykonać tatuaż latem, pamiętajmy o stosowaniu kremów z wysokim filtrem słonecznym (SPF 50). Przez pierwsze 2-3 tygodnie niewskazane są także długie kąpiele.


CZYTAJ TAKŻE – OLEJ RYCYNOWY NA BLIZNY!

Pielęgnacja tatuażu po zagojeniu

 

O tatuaż warto dbać także wtedy, gdy już się zagoi. W końcu zależy nam, by jego kolor był intensywny jak najdłużej. Przede wszystkim pamiętajmy o nawilżaniu skóry, stosując odżywcze balsamy i olejki. Można je stosować po około 3 tygodniach od zabiegu. Unikajmy również intensywnego opalania, które niekorzystnie wpływa na kondycję tatuażu. Jeżeli jesteśmy narażeni na ekspozycję słoneczną, pamiętajmy o stosowaniu kremów z wysokim filtrem.

 

Jeżeli szukasz porad i wskazówek, jak dbać o skórę oraz włosy, zapraszamy do lektury naszych pozostałych wpisów!

Published: 20/10/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.