Jak dbać o włosy w trakcie ciąży?
Włosy

Włosy w ciąży – jak o nie dbać?

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej przyszłej mamy. W tym okresie ciało kobiety ulega gwałtownym zmianom, które dotyczą także włosów. Wiele ciężarnych wyjątkowo chwali sobie ten czas, ciesząc się gęstą…

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej przyszłej mamy. W tym okresie ciało kobiety ulega gwałtownym zmianom, które dotyczą także włosów. Wiele ciężarnych wyjątkowo chwali sobie ten czas, ciesząc się gęstą i lśniącą fryzują. Jednak włosy w ciąży mogą być bardzo kapryśne i oporne na dotychczasową pielęgnację. W naszym wpisie zdradzamy, jak o nie prawidłowo dbać w tym szczególnym czasie.
Pielęgnacja włosów – bez większych zmian

 

Choć mogłoby się wydawać inaczej, włosy w okresie ciąży nie potrzebują specjalistycznej pielęgnacji, drastycznie odmiennej od tej, jaką stosowaliśmy dotychczas. Jednak w tym czasie przywiązujemy szczególną uwagę do jakości i składu kosmetyków. Możemy postawić na łagodne szampony i odżywki, oparte na naturalnych wyciągach roślinnych. Szczególna uwagę zwróćmy na skład kosmetyków, które powinny być pozbawione agresywnych detergentów, konserwantów czy sylikonów.
Mając więcej czasu możemy spróbować przygotować domowe kosmetyki na bazie naturalnych składników, dostępnych w naszej kuchni. Skuteczne i łatwe w przygotowaniu są maseczki z wykorzystaniem jajek, miodu, siemienia lnianego czy zimnotłoczonych olejów. Na naszym blogu znajdziecie wiele sposobów na domowe kosmetyki do włosów.

 

Włosy w ciąży – farbować czy nie?

 

Ciężarne często zadają sobie pytanie, czy mogą w okresie ciąży farbować włosy. W sieci krąży wiele mitów na ten temat, jednak rozwiewamy wątpliwości – w czasie ciąży można farbować włosy, bez szkody dla dziecka. Wiadomo bowiem, że składniki zawarte w farbie nie przenikają do krwiobiegu. Może się jednak zdarzyć tak, że dotychczas stosowana farba może nas uczulać. Dlatego warto poszukać łagodniejszych preparatów do koloryzacji, pozbawionych amoniaku. Jeśli farbujemy włosy u fryzjera, pamiętajmy o wykonaniu próby uczuleniowej.

 

Łupież w ciąży

 

Niestety częstą przypadłością ciężarnych jest łupież. Co może być tego powodem? Przede wszystkim gwałtowne zmiany hormonalne, które prowadzą do pojawienia się łojotokowego zapalenia skóry. Jeżeli łupież jest intensywny, warto sprawę skonsultować z dermatologiem, który wdroży leczenie odpowiednie dla kobiet w ciąży. W przypadku łagodnych objawów wystarczy apteczny szampon przeciwłupieżowy, wsparty odpowiednią odżywką lub maską

 

O pielęgnacji włosów po ciąży możecie również przeczytać na naszym blogu.

Published: 22/10/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.