Nie wiesz jak oczyścić się z azotynów?
Wybór redakcji

Detoks organizmu czyli jak oczyścić się z azotynów!

Spotykasz je na każdym kroku, czy to w owocach, warzywach, nabiale czy mięsie. Nie czytając etykiet znajdujących się na produktach, nie masz o nich zielonego pojęcia. Na szczęście spożywanie azotynów…

Spotykasz je na każdym kroku, czy to w owocach, warzywach, nabiale czy mięsie. Nie czytając etykiet znajdujących się na produktach, nie masz o nich zielonego pojęcia. Na szczęście spożywanie azotynów i azotynów w małych ilościach nie wpływają na Twoje zdrowie. Inaczej sprawy się mają, gdy jest ich za dużo w naszym organizmie. Co wtedy robić? Dziś opowiemy jak oczyścić się z azotynów i azotanów.

Azotany czy azotyny?

W warzywach, owocach, nabiale, a także mięsie spotkacie się zarówno z azotanami jak i azotynami. Te grupy związków chemicznych, wykazują zdolność utleniającą. Dzięki temu produkty spożywcze mają soczystą barwę, a ich data przydatności wydłuża się. Pewnie zastanawiacie się jak trafiają do żywności? Dzieje się to już na etapie ich nawożenia, a w przypadku mięsa, związki trafiają do paszy zwierząt hodowlanych. Następnie azotany i azotyny trafiają do żywności w procesie produkcji.

Słyszeliście o E250, E251?

Jeżeli znajdujecie się w tej grupie klientów, którzy czytają etykiety poniższe nazwy nie będą Wam obce. Natomiast, jeśli nie sprawdzacie jeszcze etykiet, możecie sprawdzić na co warto zwracać uwagę:

  • Azotyn potasu (E249),
  • Azotyn sodu (E250),
  • Azotan sodu (E251),
  • Azotan potasu (E252).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dieta w trosce o zdrowe włosy

Wpływ azotanów na organizm

Spożywanie azotanów i azotynów w małych ilościach nie będą pociągać za sobą konsekwencji zdrowotnych. W odwrotnej sytuacji, czyli nadmiernym spożywaniu – te związki chemiczne mogą mieć działanie rakotwórcze, prowadzić do uszkodzeń wątroby, owrzodzeń, krwawienia z jelit, podrażnień błony śluzowej układu pokarmowego. Azotany i azotyny najbardziej oddziałują na małe dzieci, kobiety w ciąży, osoby starsze, a także u osób z przewlekłymi chorobami.

Jak oczyścić się z azotynów?

Nie wiecie jak oczyścić się z azotynów? Nie martwicie się, mamy na to kilka, sprawdzonych sposobów. Po pierwsze czytajcie etykiety i wyeliminujcie te produkty, które mają je w nadmiarze! Mniejsze spożycie tych związków, będzie mieć zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Po drugie, jeżeli posiadacie ogród, działkę, a nawet balkon może to dobry moment, aby pobawić się w ogrodników? Jeżeli jednak nie jesteście do tego stworzeni, możecie skorzystać z oferty lokalnych sklepów z ekologiczną żywnością.

Poznaj RYCYNOWE, DOMOWE RECEPTURY!

Published: 09/03/20

Comments are closed.