Domowe i tanie płukanki do włosów
Włosy

Domowe i tanie płukanki do włosów

Nasze włosy często wydają nam się bardzo zmęczone, a ich końcówki rozdwojone. Problemy z ich kondycją mogą być związane ze złym odżywianiem, zanieczyszczeniem powietrza, stylizowaniem na ciepło, czy farbowaniem. Poznaj…

Nasze włosy często wydają nam się bardzo zmęczone, a ich końcówki rozdwojone. Problemy z ich kondycją mogą być związane ze złym odżywianiem, zanieczyszczeniem powietrza, stylizowaniem na ciepło, czy farbowaniem. Poznaj nasze sposoby na domowe i tanie płukanki do włosów zniszczonych.

Jak działają płukanki do włosów?

Płukanki działają bezpośrednio na skórę głowy oraz włosy. Składniki zawarte w preparatach rozprowadzają się równomiernie i trafiają bezpośrednio do cebulek włosowych, które są odpowiedzialne za porost włosów. Główne zadania płukanek to ochrona przed promieniami UV, chlorowaną wodą, zanieczyszczeniami, które znajdują się w powietrzu. Maja one również wyrównywać pH skóry głowy zaraz po jej umyciu szamponem. Po co kupować płukanki, których składu nie znamy, jeśli jesteśmy w stanie stworzyć je samodzielnie. Preparaty można dostosować do rodzaju oraz koloru naszej fryzury. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest ich regularne stosowanie. Poznaj kilka sprawdzonych przepisów!

Kilka cennych wskazówek

Chcemy przedstawić Wam kilka wskazówek, które pozwolą wam na przygotowanie odpowiedniego preparatu zwalczającego wasze problem ze skóra głowy.

  • Zapoznaj się z właściwościami wybranych ziół. Inne składni wpływają korzystnie na włosy jasne, inne na ciemne. Jeśli chcesz kupić mieszankę ziół, koniecznie przeczytaj jej skład.
  • Składniki ziołowe gotuj zawsze na małym ogniu i pod przykryciem. Jeśli masz możliwość korzystania z wysuszonych ziół (nie w formie herbat), wybieraj właśnie takie. Ich działanie będzie wówczas spotęgowane.
  • Napar należy odcedzić przez sitko, aby płukanka była klarowna.
  • Pozostaw uzyskany płyn do wystygnięcia.
  • Płukanki najlepiej stosować na lekko osuszone ręcznikiem włosy.
  • Preparatu nie spłukuj wodą jeśli nie jest to konieczne.

Płukanka przeciwłupieżowa

Płukanki do włosów mają wiele zastosowań. Chcemy podzielić się z Wami przepisem na specyfik, który nie tylko nawilża włosy i skórę głowy, ale także pomaga walczyć z łupieżem. Możemy nią przeciwdziałać, ale także zwalczać ten nieprzyjemny problem. Do stworzenia mikstury potrzebujemy skrzypu polnego oraz rozmarynu. Świetnie sprawdzą się szeroko dostępne skruszone zioła w saszetkach. Zaparzamy po cztery saszetki składników. Zioła zalewamy wrzątkiem i zaparzamy pod przykryciem przez dwadzieścia minut. Całość pozostawiamy do wystygnięcia i przelewamy do odpowiedniego pojemnika z atomizerem. Płukankę najlepiej stosować co drugie mycie głowy.

Prosty sposób na gładkie włosy

Wykonanie niektórych płukanek jest banalnie proste. Ich przygotowanie zajmuję kilka minut, a działanie jest naprawdę skuteczne. Trikiem na przywrócenie włosom utraconego blasku i ich wygładzenie jest stosowanie octu jabłkowego. Wystarczy zmieszać pół łyżki stołowej octu z szklanką letniej wody. Tę mieszankę należy jednak spłukać wodą.


DOWIEDZ SIĘ, JAK DBAĆ O ROZJAŚNIONE WŁOSY!

Published: 18/01/18

Leave a Reply

Your email address will not be published.