Domowe maseczki do włosów wypadających
Włosy

Domowe maseczki do włosów wypadających – zrób to sam

Wypadające włosy to problem wielu osób w różnym wieku. Nasila się w momencie zaburzeń hormonalnych, po ciąży. Kosmetyki dostępne w drogeriach czasami nie pomagają zwalczyć tej dolegliwości. Poznaj sprawdzone przepisy…

Wypadające włosy to problem wielu osób w różnym wieku. Nasila się w momencie zaburzeń hormonalnych, po ciąży. Kosmetyki dostępne w drogeriach czasami nie pomagają zwalczyć tej dolegliwości. Poznaj sprawdzone przepisy na domowe maseczki do włosów wypadających i zrób to sam!


Wypadanie włosów – przyczyny

  • zmiana środków pielęgnacyjnych
  • zbyt rzadkie mycie włosów
  • nadmierna stylizacja włosów
  • niedobór składników odżywczych
  • nieprawidłowe czesanie kosmyków

Domowe maseczki do włosów wypadających – sprawdzone przepisy

Pokażemy Wam kilka bardzo prostych przepisów na maski, których składniki wpływają pozytywnie na skórę głowy i wzmacniają włosy. Dzięki zawartym w nich witaminom i cennym składnikom problem z wypadaniem włosów zostanie zminimalizowany. Zrób to sam w kilka minut.

Maseczka herbaciana

Maseczka do włosów wypadających powinna być bogata w proteiny i liczne witaminy oraz antyoksydanty. To właśnie one stymulują wzrost włosów. Znajdziesz je na przykład w zielonej herbacie. Zmieszanie jej liście z złotkiem jaja kurzego tworzy bombę witaminową. W misce wymieszaj żółtko z jednego jaja z dwoma łyżeczkami zielonej herbaty. Mieszaj do uzyskania jednolitej masy. Maseczkę nanieś na całą długość włosów oraz skórę głowy. Trzymaj około 30 minut, a następnie umyj głowę. Ten przepisy możesz wykorzystywać nawet trzy razy na tydzień.

Naturalna maska z olejem rycynowym

Jej wykonanie jest bardzo podobne to wcześniej opisanego preparatu. Proporcje są identyczne, zamieniamy jednak zieloną herbatę na olejek rycynowy. Maseczkę również należy trzymać na włosach około pół godziny i obficie spłukać.

Maseczka na wypadające włosy z awokado

Awokado świetnie sprawdza się podczas pielęgnacji włosów suchych oraz łamliwych. Maseczkę z jego użyciem możesz wykonać na kilka sposobów. Bazę będzie stanowiło rozgniecione awokado oraz oliwa z oliwek. Polecamy do tych składników dodać jeszcze odżywczy miód bądź olejek migdałowy. Miód pozwala na przyśpieszenie porostu włosów. Wariant z olejem z migdałów należy po 20 minutach masować w skórę głowy, a dopiero potem spłukać.

Pamiętaj także o tym, że na Twój wygląd ma wpływ również to, co jesz. Sprawdź, co warto umieścić w swojej diecie, aby zachować piękny wygląd włosów i paznokci!

Szukasz więcej sposobów na naturalną pielęgnację włosów? Zapraszamy do czytania naszego bloga!

Published: 27/02/18

Leave a Reply

Your email address will not be published.