Wpływ olejku rycynowego na rzęsy
Włosy

Domowe metody na wzmocnienie rzęs

Marzysz o długich, gęstych rzęsach, które piękne zdobiłyby oko i przyciągałyby spojrzenia innych? Obecny stan Twoich rzęs, pozostawia wiele do życzenia – krótkie, cienkie i do tego jest ich strasznie…

Marzysz o długich, gęstych rzęsach, które piękne zdobiłyby oko i przyciągałyby spojrzenia innych? Obecny stan Twoich rzęs, pozostawia wiele do życzenia – krótkie, cienkie i do tego jest ich strasznie mało. Zastanawiasz się, jak możesz poprawić ich wygląd. Może jest to dobry moment, aby wypróbować domowe metody, które odpowiednio wzmocnią rzęsy i sprawią, że będą one wyglądać spektakularnie?

Dlaczego rzęsy wypadają?

Wypadanie rzęs jest całkowicie naturalne! Każdego dnia tracimy 2-3 rzęsy i taki widok nie powinien nas martwić. Kiedy rzęsy lecą na potęgę, wówczas powinniśmy niezwłocznie wybrać się do lekarza. Przyczyn wypadania rzęs jest naprawdę wiele, do najpopularniejszych zaliczamy:

 • Alergię (np. na kosmetyki, soczewki kontaktowe),
 • Przyjmowanie niektórych leków,
 • Niedoczynność tarczycy,
 • Infekcje powiek i mieszków włosowych,
 • Niewłaściwa dieta,
 • Zaburzona gospodarka hormonalna,
 • Czynniki zewnętrzne (np. warunki atmosferyczne, dym papierosowy, zanieczyszczenie środowiska),
 • Zabiegi chirurgiczne okolic oka.

Przedłużanie rzęs – czy warto?

Przedłużanie rzęs to zabieg, którego popularność w ostatnich latach rośnie! Nic w tym dziwnego, kosmetyczka w kilka godzin może całkowicie odczarować wygląd naszego oka. Pewnie zastanawiacie się czy taki zabieg niszczy rzęsy – naszym zdaniem i tak i nie. Z całą pewnością ogromne znaczenie ma doświadczenie kosmetyczki, która przeprowadza zabieg. Źle dobrana grubość rzęs i ich ciężar, może dodatkowo osłabić rzęsy, tym samym przyczynić się do ich wypadania. Jeżeli traficie w dobre ręce, wówczas możecie cieszyć się efektem rzęs przez 3-6 tygodni. Po tym czasie, zapisujecie się na uzupełnienie. Pamiętajcie, że pojedynczy zabieg to koszt 100-500 złotych, uzupełnienie jest nieco tańsze.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jak myć sztuczne rzęsy? Płyn do higieny intymnej, HIT czy KIT?

Jak odżywić rzęsy?

Jeżeli wybieracie domową pielęgnację rzęs, musicie pamiętać, że jest to wieloetapowy proces, na który składają się:

 • Odżywienie ma na celu dostarczenie cebulce jak i pojedynczemu włosowi niezbędnej ilości składników odżywczych, które sprawią, że staną się one silniejsze i będą szybciej rosnąć,
 • Wzmocnienie sprowadza się do zabezpieczenia struktury włosa specjalną warstwą ochroną, która będzie chronić włos przed szkodliwych dzianiem promieniowaniem UVA i UVB, wypadaniem czy uszkodzeniami mechanicznymi,
 • Regeneracja obejmuje skórę włosa, cebulkę jak i każdy włos na całej, jego długości. Ma na celu regenerację wszelkich ubytków, w zewnętrznej strukturze włosa.

Olejek rycynowy na rzęsy

Tak, to prawda! Olejek rycynowy jest również skuteczny na rzęsy. Tani, dostępny w każdej drogerii czy aptece jest bogaty w różne w witaminy, minerały i substancje odżywcze. Ich tłuszcze skutecznie zabezpieczają strukturę włosa, na całej jego długości, jednocześnie należycie go odżywiając. Pewnie zastanawiacie się jak stosować olejek rycynowy na rzęsy? Już tłumaczy. Wystarczy nakładać olejek bezpośrednio na rzęsy, co 2-3 dni, nie częściej! Olejek w nadmiarze może sklejać rzęsy, a tego nie chcecie. Pierwsze efekty odżywienia, zobaczycie już po miesiącu stosowania.

Piękne WŁOSY? Z nami to możliwe!

Published: 09/11/20

Comments are closed.