Piękne paznokcie i skórki dzięki domowym recepturom
Paznokcie

Domowe odżywki do paznokci i skórek

Marzysz o zdrowych, silnych paznokciach? Niestety ich obecny stan odbiega od ideału. Zbyt intensywne malowanie, przedłużanie i naświetlanie mocno je osłabiły. Pragniesz to zmienić? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie –…

Marzysz o zdrowych, silnych paznokciach? Niestety ich obecny stan odbiega od ideału. Zbyt intensywne malowanie, przedłużanie i naświetlanie mocno je osłabiły. Pragniesz to zmienić? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – domowe odżywki do paznokci i skórek! Receptury na ich sporządzenie znajdziesz w poniższym artykule!

Ostrożnie z lakierami

Hybrydowy, żelowy, akrylowy manicure – jaki by nie był wysusza płytkę paznokcia, jednocześnie blokując do niej dostęp powietrza. Konsekwencją jego regularnego stosowania jest łamliwość, rozdwajanie, a także utrata elastyczności paznokci. Zatem co zrobić aby temu zapobiec? W pierwszej kolejności powinnaś odstawić manicure oraz lakiery na minimum 2-3 tygodnie. Zadbaj również o odpowiednią dietę bogatą w orzechy, pestki dyni, pestki słonecznika. Przede wszystkim są one bogatym źródłem minerałów, które mogą naturalnie wzmocnić paznokcie. Chodzi tu o cynk, miedź, krzem. Na kondycję paznokci wpływ mają codziennie stosowane detergenty. Pamiętaj, aby w trakcie sprzątania zakładać rękawiczki, które skutecznie ochronią Twoje paznokcie.

Zdrowe i ładne paznokcie

Pamiętajcie, że przywrócenie zdrowego wyglądu paznokciom zabierze nieco czasu. W odbudowie płytki niezwykle ważna jest systematyczność. Przynajmniej raz w tygodniu zapewnij swoim paznokciom odżywczą kąpiel oraz manicure. Przez resztę dni możesz wmasowywać w dłonie i płytki olejek arganowy (wykazujący właściwości przeciwstarzeniowe, nawilżające) czy olejek rycynowy (zapobiega pękaniu płytki i rozdwajaniu paznokcia).

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Dieta na wzmocnienie włosów oraz paznokci

Domowe odżywki do paznokci i skórek

We własnym domu znajdziesz odpowiednie składniki, które pozwolą Ci przygotować domową odżywkę do paznokci i skórek! Będzie ona znakomitym zamiennikiem, tradycyjnych, drogeryjnych odżywek.

  • DOMOWA ODŻYWKA DO PAZNOKCI Z OGÓRKA, CYTRYNY I JABŁKA

WŁAŚCIWOŚCI: Zielony ogórek wzmacnia paznokcie, nadaje im połysk. Cytryna zaś sprawia, że płytka staje się gładsza i twardsza. Z kolei jabłko odpowiada za regenerację, nawilżenie.

SKŁADNIKI: ogórek, pół jabłka, pół cytryny

PRZEPIS: Ogórek i jabłko należy zetrzeć na najmniejszych oczkach na tarce. Następnie wyciśnij sok z połoccy cytryny i połącz go z ogórkowo-jabłkowym przecierem. Włóż palce w maseczkę na 20 minut. Po tym czasie opłucz dłonie bieżącą wodą.

  • DOMOWA ODŻYWKA DO PAZNOKCI Z OLEJKU HERBACIANEGO I WITAMINY E

WŁAŚCIWOŚCI: Olejek herbaciany naturalnie pielęgnuje płytkę paznokcia i skórę wokół, natomiast witamina E wzmacnia paznokcie, pozwala wyleczyć infekcje.

SKŁADNIKI: Olejek herbaciany, kapsułki z witaminą E

PRZEPIS: Połącz łyżeczkę olejku herbacianego z trzema kapsułkami witaminy E. Tak sporządzoną mieszankę rozprowadź na paznokciach i skórkach.

  • DOMOWA ODŻYWKA DO PAZNOKCI Z OLIWY Z OLIWEK I CYTRYNY

WŁAŚCIWOŚCI: Cytryna rozjaśnia paznokcie, zaś oliwa nawilża płytkę i skórę wokół niej

SKŁADNIKI: oliwa z oliwek, pół cytryny

PRZEPIS: Połącz trzy łyżki oliwy z oliwek z sokiem z połowy cytryny. Mieszankę odstaw na pięć minut. Następnie włóż paznokcie do mieszanki na pięć minut. Osusz dłonie ręcznikiem papierowym. Po upływie trzech minut przemyj dłonie letnią (nie gorącą) wodą. Na koniec dłonie posmaruj kremem, a pozostałą mieszankę możesz wetrzeć w ręce.

Published: 07/08/19

Comments are closed.