Grzybica paznokci a domowe metody
Paznokcie

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Na paznokciach swoich stóp zauważyłaś pierwsze przebarwienia i pęknięcia paznokci? Wydaje Ci się, że chyba płytka paznokcia nieco się złuszcza i nie masz pojęcia to może być. Spokojnie, prawdopodobnie dotknęła…

Na paznokciach swoich stóp zauważyłaś pierwsze przebarwienia i pęknięcia paznokci? Wydaje Ci się, że chyba płytka paznokcia nieco się złuszcza i nie masz pojęcia to może być. Spokojnie, prawdopodobnie dotknęła Cię grzybica paznokci u nóg. Wizyta u dermatologa raczej Cię nie ominie, ale czas oczekiwania możesz wykorzystać na domowe sposoby, które możesz wykorzystać podczas leczenia grzybicy paznokci.

Przyczyny grzybicy paznokci

Grzybica paznokci najczęściej jest efektem niewłaściwej higieny nóg, a także zbyt krótko obciętej płytki paznokcia. Dlaczego? Płytka narażona jest na zakażenie grzybami taki jak: drożdżaki, pleśniowce czy dermatofity, które lubią ciepłe, wilgotne środowisko. Ponadto tworzeniu się grzybicy sprzyja stosowanie nieodpowiednich skarpet (tych ze sztucznego materiału) czy mało przewiewnego obuwia. Najczęściej do zarażenia grzybicą paznokci dochodzi w publicznych toaletach, basenach czy saunach.

Jakie są objawy?

Grzybica paznokci w pierwszej kolejności obejmuje płytkę paznokciową palucha i jego bocznej części. Najczęściej płytka paznokciowa ulega przebarwieniu, paznokcie są żółte, rozdwajają się i są pobruzdowane. Płytka paznokcia ulega łuszczeniu i zniekształceniu. W zaawansowanym stadium tym objawom może towarzyszyć ból czy odpadanie paznokcia!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Olej rycynowy na długie i twarde paznokcie 

Domowe sposoby na grzybicę paznokci

Pamiętajcie, że jeżeli dotknął Was problem grzybicy paznokci nie bagatelizujcie go tylko zapiszcie się na wizytę do lekarza, który dobierze Wam odpowiednie leki przeciwgrzybiczne. Dzięki czemu infekcja nie będzie się rozprzestrzeniać na kolejne paznokcie, a także uchroni osoby trzecie przed możliwym zarażeniem. Niemniej jednak oprócz leków w walce z grzybicą paznokci może stosować się do kilku, domowych sposobów, które przedstawimy poniżej.

  • OLEJ HERBACIANY

Olejek herbaciany zatrzymuje dalszy rozwój infekcji, dlatego należy go wmasowywać bezpośrednio na płytkę paznokciową jak i pod paznokcie dwa razy dziennie. Jeżeli wymieszacie go z oliwą z oliwek możecie nakładać go na całe stopy.

  • DOMOWY PEELING

Peeling pozwoli na złuszczenie martwego naskórka co z całą pewnością wspomoże leczenie grzybicy. Zatem jak przygotować taki domowy peeling? Wystarczy połączyć gruboziarnistą mąkę ryżową z octem jabłkowym. Peeling nakładamy na paznokieć i wmasowujemy go w paznokieć oraz skórę wokół niego.

  • PŁUKANKA Z OCTU JABŁKOWEGO

Aby płukanka z octu przyniosła rezultaty pamiętaj aby stosować ją raz dziennie! Wystarczy wymieszać ciepłą wodę i ocet jabłkowy w proporcji 1:1 i przez 15-20 minut moczyć stopy w tak przygotowanym roztworze. Po płukance dokładnie wycieraj stopy!

Published: 12/06/19

Comments are closed.