Olejek cedrowy jako naturalny sposób na komary
Wybór redakcji

Domowe sposoby na komary: olejek cedrowy

W końcu lato wygląda tak jak powinno, ale czy na pewno? Wysokie temperatury nie dają nam odetchnąć za dnia, dlatego decydujemy się na wieczorne spacery. Niestety, ta pora również nie…

W końcu lato wygląda tak jak powinno, ale czy na pewno? Wysokie temperatury nie dają nam odetchnąć za dnia, dlatego decydujemy się na wieczorne spacery. Niestety, ta pora również nie jest odpowiednia ze względu na komary, których w tym roku jest naprawdę wiele. Jeżeli nie wiecie jak skutecznie ochronić się przed tymi złośliwymi owadami, w dzisiejszym artykule opowiemy o domowych sposobach na insekty!

Czy to już plaga?

Przyzwyczailiśmy się do pięknych, słonecznych wakacji bez komarów i innych insektów. Niestety, w tym roku sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Nie da się ukryć, że tego lata komarów jest znacznie więcej niż na przestrzeni ostatnich lat. Główną przyczyną ich liczebności był wilgotny początek lata. Pamiętajcie, że komary nie przenoszą żadnych chorób w naszym klimacie, jedynie uprzykrzają codzienną egzystencję.

Kilka słów o olejku cedrowym

Olejek cedrowy od dawien, dawna jest wykorzystywany przez przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Dlaczego? Ta odmiana olejku wykazuje właściwości moczopędne, skutecznie obniża poziom cholesterolu, niweluje ryzyko wystąpienia miażdżycy i chorób niedokrwienia serca, usprawnia pracę układu odpornościowego, wpływa na regenerację skóry, gojenie się ran i kondycję skóry..i wiele więcej!

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Olejek cedrowy – właściwości i zastosowanie w kosmetyce

Olejek cedrowy na komary

Olejek cedrowy na komary to nie tylko popularny trend, ale również bardzo skuteczny sposób na ich odstraszanie! Badania wykazują, że to właśnie olejki eteryczne odstraszają meszki, komary i kleszcze! Oczywiście oprócz olejku cedrowego na komary, równie skuteczne są: olejek paczulowy, lawendowy, miętowy, eukaliptusowy, cytrynowy i cytronelowy.

Jak przygotować preparat?

Przygotowanie domowego środka, który odstraszy komary to niezwykle prosta sprawa. Wystarczy połączyć 3-5 różnych olejków. Dlaczego? Im więcej olejków eterycznych, tym lepiej! Domowy preparat będzie wykazywał większą skuteczność. Kiedy macie już przygotowane olejki eteryczne wystarczy połączyć 10-20 kropli wybranych olejków (np. po 5 kropli z każdego) z 2 łyżkami oleju bazowego (np. kokosowy, z pestek winogron, jojoba). Powstałą miksturę należy nałożyć na skórę 30 minut przed planowanym wyjściem.

Poznaj moc naturalnych składników. DOMOWE RECEPTURY są zawsze najskuteczniejsze!

 

Published: 11/08/20

Comments are closed.