Przepisy na domowe toniki do cery tłustej
Domowe recepturySkóra

Domowe toniki do cery tłustej

Nie wszystkim osobom lato kojarzy się z beztroską i błogością. Posiadaczy skóry tłustej czeka najcięższy okres dla ich cery – słońce będzie przyśpieszało produkcję sebum, a co za tym idzie,…

Nie wszystkim osobom lato kojarzy się z beztroską i błogością. Posiadaczy skóry tłustej czeka najcięższy okres dla ich cery – słońce będzie przyśpieszało produkcję sebum, a co za tym idzie, wyciągało na wierzch wszystkie mankamenty ich urody. Można temu zaradzić stosując odpowiednią pielęgnację, przy której wcale nie trzeba opróżniać kieszeni do dna  – wystarczą domowe toniki do cery tłustej.
Lato – wróg cery tłustej

W wyniku wysokich temperatur zwiększa się produkcja sebum, co w przypadku cery tłustej jest po prostu dolaniem oliwy do ognia. Z tego względu skóra nie tylko staje się bardziej błyszcząca, ale też zbierają się na niej zanieczyszczenia, doprowadzające do stanów zapalnych. Dlatego ważnym jest, aby dbać o codzienną pielęgnację skóry po to, aby po lecie nie musieć martwić się skutkami zaniedbania. Najważniejszym jest stosowanie filtrów chroniących przed szkodliwym promieniami UV nawet wtedy, kiedy tylko chodzisz po mieście! Dzięki temu ochronisz swoją skórę przed zwiększoną pracą gruczołów łojowych, a co za tym idzie – przed jej odwodnieniem. Ważnym jest też, abyś zadbał o oczyszczanie i przywracanie naturalnej kondycji cery, np. poprzez stosowanie toników.

Po co tonizować skórę?

Toniki, jak sama nazwa mówi, służą do tonizowania skóry, a więc przywracania jej naturalnej równowagi. Tego typu kosmetyki wspomagają procesy ochronne, usuwają zanieczyszczenia, przywracają jędrność i gładkość. Tonik należy dopasować odpowiednio do swojego typu cery – w innym przypadku możemy sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. W ten środek pielęgnacyjny można zaopatrzyć się w aptekach lub drogeriach. Coraz popularniejszym stają się jednak domowe toniki, które wcale nie są mniej skuteczne od tych masowej produkcji.

Domowe toniki do cery tłustej

 Chcesz wypróbować domowe toniki do cery tłustej? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przepisów.

1 przepis – tonik z krwawnika i pokrzywy

Składniki: 2 łyżki suszonego krwawnika, 2 łyżki suszonej szałwii, 2 łyżki suszonego fiołka trójbarwnego, 2 łyżki suszonego mniszka lekarskiego, 2 łyżki suszonej pokrzywy.

Przygotowanie: Zalej zioła 300 ml przegotowanej, ale nie wrzącej wody. Pozostaw na noc, a na drugi dzień odcedź i schowaj do lodówki.

2 przepis – tonik ziołowy łagodzący

Składniki: 2 łyżki suszonej lawendy, 2 łyżki suszonego rumianku, 2 łyżki suszonego ogórecznika, 2 łyżki suszonego tymianku, 300 ml wody destylowanej.

Przygotowanie: Zalej zioła 300 ml przegotowanej, ale nie wrzącej wody. Pozostaw na noc, a na drugi dzień odcedź i schowaj do lodówki.

3 przepis – tonik z szałwii i rumianku

Składniki: 1  łyżeczka szałwii, 1 łyżeczka rumianku suszonego.

Przygotowanie: Zalać gorącą (ale nie wrzącą!) wodą i odstawić na noc. Dodać łyżkę 3% kwasu bornego. Stosować dwa razy dziennie.

4 przepis – tonik bergamotowy

Składniki: 5 ml octu jabłkowego, 45 ml wody oczarowej, 3 kropelki olejku lawendowego, 8 kropelek olejku bergamotowego.

Przygotowanie: Dodajemy wszystkie składniki i przelewamy do buteleczki 50 ml. Przechowujemy w suchym, chłodnym miejscu. Wstrząsamy przed każdym użyciem, a następnie nakładamy za pomocą wacika dwa razy dziennie, po czym nakładamy krem nawilżający. Zobacz także przepisy na toniki domowej roboty do innych typów cery.

Published: 30/05/18

Leave a Reply

Your email address will not be published.