Domowy peeling cukrowy na cellulit
Domowe recepturySkóra

Domowy peeling cukrowy na uporczywy cellulit

Jednym z etapów pielęgnacji antycellulitowej jest regularne złuszczanie naskórka. Choć gotowe peelingi znajdziemy bez problemu w każdej drogerii, naszym zdaniem warto pokusić się o wykonanie własnego. Dzięki temu mamy wpływ…

Jednym z etapów pielęgnacji antycellulitowej jest regularne złuszczanie naskórka. Choć gotowe peelingi znajdziemy bez problemu w każdej drogerii, naszym zdaniem warto pokusić się o wykonanie własnego. Dzięki temu mamy wpływ na skład kosmetyku, czyniąc go zdrowszym dla skóry i jeszcze bardziej efektywnym. Do przygotowania domowego peelingu, oprócz pełniącego główną rolę cukru, potrzebować będziemy również cynamonu, miodu, oleju makadamia i olejku jałowcowego. Jak działają poszczególne składniki i w jakich proporcjach ich użyć? Zapraszamy na dokładny opis.

• Cynamon na uporczywy cellulit
• Miód w walce z pomarańczową skórką
• Odżywczy olej makadamia
• Olejek jałowcowy na cellulit
• Przepis na domowy peeling cukrowy na uporczywy cellulit


Cynamon na uporczywy cellulit

Cynamon ma bardzo szerokie zastosowanie. Choć zapewne używacie go głównie w kuchni, przyprawa ta używana jest równie często w kosmetyce. Jego rozgrzewające właściwości poprawiają ukrwienie ciała, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i gładka. Dzięki temu będzie on nieodzownym składnikiem naszego domowego peelingu.

Miód w walce z pomarańczową skórką

Do kuchennych zbiorów sięgamy i w przypadku kolejnego składnika. Okazuje się bowiem, że to właśnie miód jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych preparatów antycellulitowych. W jaki sposób działa? Regularnie wmasowywany w skórę pomaga oczyścić organizm z toksycznych produktów przemiany materii, wygładzając tym samym skórę i redukując pomarańczową skórkę.

Odżywczy olej makadamia

Olej makadamia silnie ujędrnia i napina skórę, stymuluje mikrokrążenie oraz pracę układu limfatycznego, dlatego, stosowany regularnie, skutecznie zwalcza cellulit. Jego dodatkową zaletą jest nawilżanie, odżywianie i regeneracja skóry. Jest bogaty w witaminy A, B, E oraz składniki mineralne.

Olejek jałowcowy na cellulit

Pośród szerokiego i różnorodnego zastosowania olejku jałowcowego znalazły się i właściwości antycellulitowe. Stymuluje on krążenie limfy oraz krwi i regeneruję tkankę skórną. Działa również ujędrniająco i wspomaga usuwanie toksyn z organizmu.

CZYTAJ TAKŻE – Szczotkowanie ciała na sucho – pomoc w walce z cellulitem

Przepis na domowy peeling cukrowy na uporczywy cellulit

Przedstawiliśmy już listę czterech skutecznych pogromców cellulitu. Teraz pora wykorzystać je w praktyce. Aby przygotować pełne opakowanie peelingu, potrzebne nam będą następujące proporcje składników:

  • 3 szklanki białego gruboziarnistego cukru
  • 2 łyżki cynamonu
  • 2 łyżki miodku
  • 5 łyżek oleju makadamia
  • 4 krople olejku jałowcowego

Przygotowanie jest banalnie proste, bo wszystkie te produkty wystarczy jedynie wymieszać oraz ulokować w odpowiednim, szczelnym pojemniku. Dla najlepszego efektu peeling warto wykonywać 2-3 razy w tygodniu, łącząc go z dodatkową pielęgnacją antycellulitową (ćwiczenia, balsamy, masaż i dieta).

Published: 31/08/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.