Ekspresowe sposoby na niechciane wypryski
Skóra

Ekspresowe sposoby na niechciane wypryski

Każda z nas kilka razy przeżyła chwile grozy, gdy przed wyjściem na randkę zobaczyła nieprzyjaciela na czole, nosie czy brodzie. Poznaj sprawdzone, ekspresowe sposoby na niechciane wypryski. Mamy nadzieję, że…

Każda z nas kilka razy przeżyła chwile grozy, gdy przed wyjściem na randkę zobaczyła nieprzyjaciela na czole, nosie czy brodzie. Poznaj sprawdzone, ekspresowe sposoby na niechciane wypryski. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Ci przywrócić skórze równowagę w każdej sytuacji. Przygotuj się na udaną randkę.

• Naturalne środki
• Ekspresowe sposoby na niechciane wypryski
• Nie przesuszaj skóry

 

Naturalne środki

 

Pierwszym składnikiem, który pozwoli nam pozbyć się pryszcza, jest miód. Wykazuje on silne właściwości odkażające i antybakteryjne. Niemal każda z nas posiada go w domu, więc nie trzeba wychodzić do apteki czy drogerii przed ważnym spotkaniem. Na zmianę skórną nanieś niewielką ilość miodu i pozostaw na trzydzieści minut. Możesz też stworzyć miksturę z kilku składników, np. białek jaj kurzych, szczypty cynamonu oraz wspomnianego miodu. Białka mają za zadanie zniszczyć ściany komórek bakterii oraz wyeliminować infekcję. Znanym produktem o działaniu antybakteryjnym jest czosnek. Możemy używać go nie tylko po to, aby wyleczyć grypę. Ząbek czosnku możesz przyłożyć do świeżo powstałego wyprysku. Po 15 minutach umyj dokładnie twarz żelem antybakteryjnym lub emulsją micelarną. Ostatnio popularną metodą jest używanie liści aloesu bezpośrednio na krostę.

 

Ekspresowe sposoby na niechciane wypryski

 

Trądzik u dorosłych to, wbrew pozorom, częste zjawisko. Preparaty dostępne w aptekach posiadają często w składzie substancje wysuszające, które nie działają dobrze na naszą cerę. Postaw na maść, która zawiera wysoką zawartość retinoidów, a tym samym witaminy A. Jej głównym zadaniem jest odetkanie zanieczyszczonych porów. Retinoidy pozwalają również na oczyszczanie oraz złuszczanie skóry. Takie metody zapobiegają powstawaniu nowych wyprysków oraz zwalczają te już istniejące.

 

Nie przesuszaj skóry

 

Wiele produktów do cery trądzikowej przesusza skórę. Należy skupić się na punktowym usuwaniu wyprysków, resztę twarzy traktując nieco inaczej. Mimo posiadania cery łojotokowej, trzeba ją regularnie i dogłębnie nawilżać. Codzienna pielęgnacja może sprawić, że z czasem będzie się pojawiać coraz mniej nieprzyjemnych niespodzianek. Pamiętaj o dokładnym oczyszczaniu twarzy oraz jej złuszczaniu. Demakijaż płynem micelarnym to trochę za mało. Możesz wziąć pod uwagę użycie metody OCM i korzystanie z emulsji micelarnych.

Jeśli chcesz poznać inne sposoby na proste zabiegi pielęgnacyjne, zapraszamy do lektury naszego bloga!

 

Published: 06/11/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.