Glinki kosmetyczne - rodzaje i właściwości
Kosmetyczne ABC

Glinki kosmetyczne – rodzaje i ich właściwości

Glinki kosmetyczne cieszą się niesłabnącą popularnością za sprawą swoich nieocenionych właściwości. Zabiegi z wykorzystaniem glinek wykonuje się w salonach kosmetycznych, ale dzięki ich szerokiej dostępności można je stosować także w…

Glinki kosmetyczne cieszą się niesłabnącą popularnością za sprawą swoich nieocenionych właściwości. Zabiegi z wykorzystaniem glinek wykonuje się w salonach kosmetycznych, ale dzięki ich szerokiej dostępności można je stosować także w domowym zaciszu. Czym właściwie są glinki kosmetyczne i które rodzaje najlepiej stosować?Różne kolory (rodzaje) – różne właściwości

Glinki kosmetyczne to naturalne, sproszkowane minerały, które w kosmetyce, jak i medycynie naturalnej, stosowane były od setek lat. Wykazują działanie bakteriobójcze i remineralizujące, a dzięki swoim właściwościom absorpcyjnym doskonale pochłaniają nadmiar toksyn i sebum na powierzchni skóry. Glinki klasyfikujemy głównie ze względu na kolor, który jest uzależniony od zawartych w nich minerałach. Glinki różnią się nie tylko kolorami, ale również działaniem.

  • Glinka zielona – przeznaczona dla skóry trądzikowej i przetłuszczającej się. Swoją barwę zawdzięcza jonom żelaza dwuwartościowego. Działa antybakteryjnie i ściągająco, doskonale oczyszcza i matowi skórę.
  • Glinka biała – łagodniejsza od glinki zielonej, choć ma podobne właściwości. Łagodzi podrażnioną skórę i wyrównuje jej koloryt. Polecana jest dla skóry suchej i skłonnej do podrażnień. Odpowiednio stosowana może zastąpić transparentny puder.
  • Glinka czerwona – polecana osobom z cerą naczynkową, bowiem obkurcza i uszczelnia naczynia krwionośne. Pomocna podczas leczenia trądziku różowatego. Podobnie, jak glinka zielona, absorbuje sebum i delikatnie usuwa zanieczyszczenia.
  • Glinka błękitna – rodzaj glinki, który podobnie, jak glinka zielona, polecany jest posiadaczkom cery trądzikowej. Swój niezwykły kolor zawdzięcza bogactwu minerałów – im więcej ich w składzie, tym jej barwa będzie jaśniejsza. Ma silne działanie oczyszczające i przeciwzapalne, działa także przeciwobrzękowo i regeneracyjnie. Najlepiej sprawdzi się u osób z cerą problemową – przetłuszczającą się i trądzikową.
  • Czerwona glinka marokańska – inaczej “ghassoul”, ma czerwono-brązowy kolor. Dobrze oczyszcza skórę, jednocześnie ją nawilżając i pobudzając metabolizm komórek. Wyrównuje koloryt i poprawia elastyczność skóry.

 

Glinki kosmetyczne – nie tylko dla pięknej cery

Choć glinki stosuje się głównie na skórę twarzy, wykazują także korzystne działanie na innych partiach ciała. Wspomniana glinka ghassoul doskonale sprawdza się jako maska na skalp – znacząco ogranicza przetłuszczanie się skóry głowy oraz niweluje uczucie swędzenia. Glinka biała może nam posłużyć jako puder transparentny. Zaś glinka zielona dodana do podkładu mineralnego lub pudru będzie niwelować zaczerwienienia twarzy.

Published: 18/09/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.