Sposób na suche końcówki włosów
Włosy

Jak dbać o końcówki włosów?

Twoje włosy są w kiepskim stanie. Wypadają, stają się cieńsze, a końcówki rozdwajają się. Nie możesz bagatelizować problemu! Rozdwojone końcówki to jasny sygnał, że z naszymi włosami dzieje się coś…

Twoje włosy są w kiepskim stanie. Wypadają, stają się cieńsze, a końcówki rozdwajają się. Nie możesz bagatelizować problemu! Rozdwojone końcówki to jasny sygnał, że z naszymi włosami dzieje się coś niedobrego. Zniszczone włosy należy jak najszybciej zregenerować, czyli podciąć i głęboko odżywić. O Tym jak odpowiednio dbać o końcówki włosów, opowiemy w dzisiejszym artykule.

Zniszczone i rozdwojone końcówki

Niestety, zniszczone i rozdwojone końcówki zwykle sygnalizują niewłaściwą pielęgnację włosów. Zbyt częste suszenie ciepłym powietrzem, prostowanie, rozjaśnianie czy farbowanie, a także ondulacja osłabiają każdy, pojedynczy włos. W dalszej konsekwencji końcówki włosów zaczynają się rozdwajać, łamać i wypadać. Zatem co zrobić, aby zatrzymać ten proces i odpowiednio dbać o końcówki włosów? Już tłumaczymy.

Jak dbać o końcówki włosów?

Jeżeli pragniesz odżywić swoje włosy, przywrócić im naturalny, głęboki blask, odpowiednie nawilżenie powinnaś:

  • Regularnie odwiedzać dobrego fryzjera,
  • Nawilżać włosy (tu świetnie sprawdzą się maski do włosów i olejki),
  • W trakcie czesania unikaj szarpania,
  • Trzymaj się zbilansowanej diety, bogatej w witaminy i minerały (niezbędny jest krzem),
  • Regularnie podcinaj końcówki włosów (wystarczy nawet jeden centymetr),
  • Zrezygnuj z prostowania i suszenia włosów ciepłym powietrzem.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Olej lniany na włosy. Jakie ma właściwości, kiedy stosować?  

Uff jak gorąco!

Włosy nie lubią gorącej wody i powietrza! Zatem nigdy, przenigdy nie myj i nie spłukuj włosów bardzo gorącą wodą! W trakcie mycia wybierz wodę lekko ciepłą bądź letnią, a podczas spłukiwania wybierz chłodną wodę. Właściwa temperatura wody sprawi, że łuski włosów będą domknięte, tym samym końcówki nie będą narażone na zniszczenie. Jeżeli chodzi o suszenie to nie rób tego bezpośrednio po ich umyciu, odczekaj. Zamiast gorącego powietrza, wybierz zimne. Włosy susz zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, z odległości minimum 15 cm. Zmiana kierunku tzw. pod włos na nowo otwiera łuskę włosa.

Olejowanie włosów

Oliwa z oliwek, olej rycynowy, arganowy czy kokosowy to naturalne kosmetyki, które doskonale odżywiają włosy, na całej ich długości. Z użyciem możesz stworzyć naturalne maseczki, maski czy wcierki, które są najprostsze w wykonaniu. Wystarczy, abyś regularnie wcierała kilka kropel wybranego oleju we włosy i va là!

Poznaj RYCYNOWY sposób na WŁOSY!

Published: 05/03/20

Comments are closed.