Jak dbać o kręcone włosy
Włosy

Jak dbać o kręcone włosy?

Kręcone włosy, choć piękne i robiące niewątpliwe wrażenie, nie należą niestety do łatwych. Dotyczy to nie tylko odpowiedniej stylizacji, ale i codziennej pielęgnacji. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak dbać o…

Kręcone włosy, choć piękne i robiące niewątpliwe wrażenie, nie należą niestety do łatwych. Dotyczy to nie tylko odpowiedniej stylizacji, ale i codziennej pielęgnacji. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak dbać o nie każdego dnia oraz jakich kosmetyków i urządzeń używać, aby nasze fale były zdrowe, nie puszyły się i zachwycały.

Odpowiednie cięcie i stylizacja

Kręcone włosy wymagają profesjonalnego cięcia, dlatego warto wybrać się z nimi do fryzjera, który zna się na rzeczy. Drobne sprężynki często przez przypadek przycina się za krótko, a wykwalifikowany stylista fryzur z pewnością do tego nie dopuści. Dobre cięcie sprawi również, że włosy kręcone czy falowane będą się lepiej układały podczas codziennej stylizacji.

Jeżeli już o stylizacji mowa, opowiemy w kilku słowach o tym, jak układać niesforne kosmyki. Środki stylizujące nakładać powinno się na wilgotne włosy, ugniatając je przy tym palcami. Tak ułożone kosmyki można wysuszyć suszarką z dyfuzorem lub pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Choć istnieje mit, mówiący o tym, że kręconych włosów nie powinno się rozczesywać, nie jest to prawdą. Do tego celu używać powinniśmy grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami.

 

Kosmetyki do pielęgnacji kręconych włosów

Kręcone włosy niełatwo utrzymać w dobrej kondycji. Bez odpowiedniej pielęgnacji stają się suche i pozbawione blasku. Mają również tendencję do puszenia się pod wpływem wilgoci. Jak dbać o nie, aby były właściwie nawilżone i wzmocnione? Przede wszystkim poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Warto korzystać z preparatów przeznaczonych do pielęgnacji kręconych włosów i zwrócić uwagę na ich skład. Szampony i odżywki powinni być delikatne i nie zawierać SLS-ów czy silikonów. Delikatne i wrażliwe kręcone włosy lubią szampony o ziołowym składzie lub te przeznaczone dla dzieci.

 

Olejki, które nawilżają i odżywiają Twoje loki

Obojętnie, na jaki olejek pielęgnacyjny się zdecydujemy, będzie to dodatkowe, dogłębne nawilżenie gęstych fal. Wybrać możemy po prostu taki, który najbardziej nam odpowiada: rycynowy, kokosowy, macadamia, arganowy. Oleje możemy także dowolnie łączyć i dodawać do masek – tych domowych lub gotowych, zakupionych w sklepie. Jeżeli powtórzymy kurację olejkami dwa razy w tygodniu, kosmyki będą odżywione i wzmocnione, a loki sprężyste i zdrowe.

 

Zdrowe nawyki

 

  • Kręcone włosy nie wymagają raczej częstego mycia. Odświeżać można je zatem co około dwa dni. U niektórych sprawdzają się nawet dwa razy w tygodniu – wszystko zależy od indywidualnych cech loków.
  • Po nałożeniu odżywki włosy warto spłukać letnią wodą. Sprawi ona, że łuski się domkną, a pasma będą miękkie i odpowiednio nawilżone.
  • Loki rozczesujemy wtedy, kiedy jeszcze są mokre. Dzięki temu zapobiegamy ich puszeniu i łamaniu.
  • Najlepiej, aby kręcone włosy schły naturalnie. Jeżeli jednak nie mamy na to czasu, użyjmy suszarki z dyfuzorem i chłodnym nawiewem.
Published: 11/08/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.