Jak prawidło myć sztuczne rzęsy?
Kosmetyczne ABC

Jak myć sztuczne rzęsy? Płyn do higieny intymnej, HIT czy KIT?

Długie, gęste rzęsy z całą pewnością przyciągają uwagę. Niestety, tylko nieliczna część kobiet jest ich szczęśliwą posiadaczką. Reszta musi sobie jakoś radzić, dobrą alternatywą są sztuczne rzęsy. Wykonane dobrze mogą…

Długie, gęste rzęsy z całą pewnością przyciągają uwagę. Niestety, tylko nieliczna część kobiet jest ich szczęśliwą posiadaczką. Reszta musi sobie jakoś radzić, dobrą alternatywą są sztuczne rzęsy. Wykonane dobrze mogą wyglądać naturalnie i robić ogromne wrażenie. Jednak i one wymagają specjalnej pielęgnacji. W dzisiejszym artykule powiemy jak myć sztuczne rzęsy za pomocą płynu do higieny intymnej. Potwierdzimy czy jest to absolutny HIT czy KIT!

Popularność sztucznych rzęs

Z roku na rok, popularność sztucznych rzęs rośnie! Coraz więcej kobiet decyduje się na nie tylko ze względu na spektakularny efekt, ale również oszczędność czasu, który poświęcamy na makijaż. Sztuczne rzęsy są długie, gęste, czarne, a także perfekcyjnie podkręcone. Dzięki czemu nasz codzienny makijaż jest mniej wymagający, delikatny.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Odpowiednia, regularna pielęgnacja rzęs pozwoli nam, cieszyć się nimi dłużej. Decydujące są dwie pierwsze doby, zaraz po wyjściu od kosmetyczki. To właśnie wtedy klei do rzęs utrwala się, w efekcie są one odpowiednio przymocowane do naszych, naturalnych rzęs. Pamiętajcie, aby w tym czasie pod żadnym pozorem nie moczyć rzęs! Ponadto nie powinniście korzystać z sauny, tuszować rzęs, robić makijażu.

SPRAWDŹ TAKŻE: Domowe odżywki do rzęs – poznaj nasze sposoby na długie i gęste rzęsy 

Jak myć rzęsy?

Przedłużone rzęsy należy myć zwykłą wodą, bądź beztłuszczowymi preparatami. W tej roli doskonale sprawdzą się beztłuszczowe płyny mineralne, szampony dla dzieci, płyn do higieny intymnej. Z całą pewnością jest to hit, a nie mit! Ten kosmetyk przywraca naturalne pH, poprawia produkcję sebum, łagodzi podrażnienia i chroni przed bakteriami. Płyn do higieny intymnej ma jeszcze jedną, ważną cechę – kwasowy odczyn. Pozwala on na zakwaszenie włosa po zabiegu, dzięki czemu włos domyka swoją łuskę! Sztuczne rzęsy nie unoszą się i tym samym nie odrywają od kleju. Oczywiście właściwe mycie jest w ważne! W trakcie mycia unikajcie nadmiernego tarcia rzęs. Wystarczy je jedynie lekko przemywać. Zapomnijcie o oleistych kosmetykach, które mogą rozpuścić klej na których są przyczepione sztuczne rzęsy. Zrezygnujcie również z wacików, do czyszczenia sztucznych rzęs wystarczą Ci patyczki kosmetyczne.

Czego unikać?

Jeżeli pragniesz cieszyć się sztucznymi rzęsami dłużej, z całą pewnością powinnaś unikać:

  • Nie pocieraj oczu,
  • Nie mocz rzęs,
  • Pożegnaj się zalotką,
  • Śpij na plecach bądź boku,
  • Odstaw tłuste kosmetyki, stosowane w okolicach oczu.

Poznaj RYCYNOWE, KOSMETYCZNE ABC

Published: 07/03/20

Comments are closed.