Jak wygląda pielęgnacja krótkiej brody?
Kosmetyczne ABC

Jak pielęgnować krótką brodę?

Od jakiegoś czasu przymierzasz się do zapuszczenia brody, niestety bez skutku. Kiedy włosy zaczynają się kręcić i żyją własnym życiem, golisz się i zaczynasz cały, żmudny proces od początku. Zatem…

Od jakiegoś czasu przymierzasz się do zapuszczenia brody, niestety bez skutku. Kiedy włosy zaczynają się kręcić i żyją własnym życiem, golisz się i zaczynasz cały, żmudny proces od początku. Zatem jak zapuścić i pielęgnować krótką brodę? Mamy na to sposób! Opowiemy o nim, w dzisiejszym artykule!

Dla kogo krótka broda?

Krótka broda zwykle była kojarzona z zaniedbaniem, niechlujstwem, brakiem czasu. Niemniej jednak przestrzeni ostatnich lat, krótka broda zyskała spore uznanie. Musimy zaznaczyć, że kilkudniowy zarost nie będzie pasować każdemu. Najlepiej prezentuj się on u mężczyzn o gęstym i ciemnym owłosieniu twarzy. Tu dobra wiadomość – jedni się z takim zarostem rodzą, a drudzy nabywają go z biegiem lat (tak, to prawda broda może się zagęścić). Panowie z jasnym, rzadkim, cienkim i młodzieńczym zaroście powinni ją sobie odpuścić.

Krótka broda: pielęgnacja

Jeżeli zastanawiacie się jak wygląda właściwa pielęgnacja krótkiej brody już tłumaczymy! Niezwykle ważną kwestią jest systematyczne strzyżenie brody na odpowiednią długość. Zwykle czynność tą powinniście powtarzać co dwa dni, zachowując długość 1-3 mm. Stanowczo odradzamy całkowite golenie „na gładko”. Dlaczego? Niestety, włosy na brodzie mogą nie odrastać równomiernie. W efekcie krótka broda będzie wyglądać na zaniedbaną, a takiego efektu z pewnością nie chcecie osiągnąć.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jak zagęścić zarost na twarzy?

Jaką maszynkę wybrać?

Skoro omówiliśmy jak właściwie pielęgnować krótką brodę, to z pewnością nie możemy pominąć wyboru odpowiedniego sprzętu. Tradycyjne maszynki, jak i te elektryczne warto zastąpić wielofunkcyjnym urządzeniem „multigroom”. Łączy ono w sobie funkcję golarki, maszynki do strzyżenia ciała oraz trymera!

Odpowiednie kosmetyki

Wydaje Wam się, że Wasza krótka broda nie wymaga odpowiedniej pielęgnacji? Jesteście w błędzie, ale nie tylko Wy. Ta czynność jest wielokrotnie pomijana, a ma ogromne znaczenie. Zwykły krem, woda po goleniu nie wystarczą (te produkty zostały stworzone z myślą o pielęgnacji skóry twarzy, nie włosów!). Oprócz kremów, stosujcie również kosmetyki dla brodaczy. Metoda jest prosta w pierwszej kolejności idą kremy, a potem kosmetyki do brody (tu świetnie sprawdzą się olejki i balsamy do brody). Ich regularne stosowanie sprawi, że Wasza skóra i broda będzie odpowiednio nawilżona, a włosy odżywione. A przede wszystkim włosy na brodzie, będzie można łatwiej ułożyć.

Pragniesz zadbać o swoją brodę? Poznaj nasze KOSMETYCZNE ABC!

If best writing services online there are any mistakes on your article, they can create a huge difference in how your composition is received.

Published: 18/08/20

Comments are closed.