Olejek rycynowy na dłonie - czy działa?
Skóra

Jak pielęgnować skórę dłoni?

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy skłania nas nie tylko do zmiany garderoby, ale również nawyków pielęgnacyjnych naszej skóry, zwłaszcza dłoni. Niestety, niższe temperatury sprawiąją, że skóra dłoni ma tendencję do przesuszania, zaczerwienienia…

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy skłania nas nie tylko do zmiany garderoby, ale również nawyków pielęgnacyjnych naszej skóry, zwłaszcza dłoni. Niestety, niższe temperatury sprawiąją, że skóra dłoni ma tendencję do przesuszania, zaczerwienienia oraz pękania. Właśnie dlatego, podczas chłodniejszych miesięcy powinniśmy poświęcić pielęgnacji dłoni, więcej uwagi.

Od czego zacząć?

Na dobrą kondycję skóry dłoni wpływa odpowiednia dieta, a także nawyki pielęgnacyjne. Wybór kosmetyków, a także ich odpowiednie stosowanie ma ogromny wpływ na wygląd naszych dłoni. Zatem od czego zacząć? Z całą pewnością dłonie należy regularnie myć, stosować krem, który nawilży skórę, a także będzie ją chronić przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Pamiętajcie, aby stawiać na te kosmetyki, których skład jest najprostszy, najbardziej naturalny. Zapomnijcie o tych produktach, które są tworze na bazie alkoholu, ponieważ dodatkowo wysuszają i podrażniają skórę. Dobrym rozwiązaniem są naturalne olejki, jak olejek rycynowy.

Jego sława rośnie!

Popularność olejku rycynowego stale rośnie! Nic w tym dziwnego, ponieważ ma on wiele zastosowań przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych. Ponadto ma doskonały wpływ na skórę, włosy, brwi czy rzęsy. Jest on bogatym źródłem kwasów tłuszczowych, takich jak: oleinowy, linolowy, palmitynowy, stearynowy oraz rycynolowy. W jego składzie znajdziecie również witaminy: A oraz E. Rozpoznacie go po jasnożółtej (czasami neutralnej) barwie, lekkim zapachu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pielęgnacja skórek wokół paznokci

Olejek rycynowy na dłonie

Regularne stosowanie olejku rycynowy na dłonie to bardzo dobra decyzja. Dlaczego? Olejek poprawia nie tylko kondycję skóry dłoni, ale również działa kojąco i wzmacnia paznokcie. Pewnie zastanawiacie się jak należy go stosować. Już tłumaczymy. Aby osiągnąć najbardziej pożądane efekty wystarczy stosować olejek codziennie przed snem! Koniecznie rozprowadzajcie go na dłoniach i paznokciach. Dla wzmocnienia efektu, zalecamy nałożyć bawełnianie rękawiczki, które ułatwiają wchłanianie się olejku.

Co oprócz olejku

Olejek rycynowy na dłonie to z pewnością dobry wybór, oprócz niego warto zapewnić swoim dłoniom „domowe SPA”. Jak to zrobić? Dwa razy w tygodniu możecie zrobić peeling dłoni, która sprawia, że skóra staje się miękka i łatwiej wchłania olejek czy krem. Polecamy domowy peeling cukrowy. Jego przygotowanie zajmuje dużo czasu, a dłonie są po nim jak nowonarodzone. Wystarczy wymieszać szklankę cukru z połową szklanki oleju kokosowego i gotowe. Powstały peeling przechowujemy w szklanym słoju, w ciemnym miejscu. Jak wygląda zastosowanie? Nakładamy peeling na skórę dłoni i wykonujemy masaż, na koniec spłukujemy.

Jak pielęgnować SKÓRĘ? Poznaj nasze sprawdzone metody!

Published: 02/11/20

Comments are closed.