Jak dbać o skórę łojotokową?
Skóra

Jak pielęgnować skórę łojotokową?

Dermatolodzy, kosmetolodzy i inni specjaliści dzielą cerę na kilka rodzajów: suchą, tłustą i mieszaną. O każdą z nich na co dzień należy dbać w nieco inny sposób. Dowiedz się, jak…

Dermatolodzy, kosmetolodzy i inni specjaliści dzielą cerę na kilka rodzajów: suchą, tłustą i mieszaną. O każdą z nich na co dzień należy dbać w nieco inny sposób. Dowiedz się, jak pielęgnować skórę łojotokową, aby była ona piękna, jędrna i rozświetlona.
Charakterystyka cery łojotokowej

Cera łojotokowa kojarzy nam się przede wszystkim z okresem dojrzewania. Niestety ze skórą tłustą borykają się nawet kobiety po trzydziestym roku życia. Ten typ cery charakteryzuje się wzmożoną pracą gruczołów łojowych, nadmierną produkcją sebum oraz bardziej intensywnym rogowaceniem się naskórka. Widoczne są również rozszerzone pory. W trakcie dnia na twarzy pojawia się niezdrowy błysk. Zastanawiasz się, jak pielęgnować skórę łojotokową? Mamy dla Was kilka wskazówek.

Jak pielęgnować skórę łojotokową? – Podstawowe zasady

Wydaje Ci się, że codzienna pielęgnacja skóry twarzy to błahostka? Okazuje się, że nie zawsze tak jest. W drogeriach znajdziemy pełno kosmetyków przeznaczonych do cery łojotokowej czy skłonnej do trądziku. Nie znaczy to jednak, że wszystkie mają pozytywny wpływ na naszą skórę i stanowi remedium na problemy z nią związane. Warto czytać ich składy. Bardzo często zawierają one alkohol, który przesusza tkankę skórną. Nie tędy droga! Cera łojotokowa również potrzebuje odżywienia oraz nawilżenia. Na ewentualne wypryski możemy działać punktowo, stosując oleje. W walce z trądzikiem warto użyć olejku rycynowego, który jest łatwo dostępny, naturalny i niezawodny. Najważniejszy punkt to mycie twarzy i demakijaż. Podczas tej czynności należy być bardzo dokładnym. Nie wystarczy użyć wyłącznie płynu micelarnego. Posiadaczkom cery łojotokowej proponujemy oczyszczanie olejami i stosowanie metody OCM. Nie zapominaj o regularnym złuszczaniu martwego naskórka za pomoc peelingu

Regeneracja skóry

Ostatnim krokiem poprawnej pielęgnacji skóry jest nałożenie kremu. Czynność tę powtarzamy dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Pamiętaj, aby stosować krem również pod makijaż. Zwróć uwagę na zakres działania wybranych przez siebie preparatów. Wybieraj te, które poza nawilżeniem zapewniają absorbcję nadmiaru łoju, ściągają oraz matują skórę.

 

Published: 03/11/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.