Pielęgnacja włosów z suchymi końcówkami
Kosmetyczne ABCWłosy

Sposoby na suche końce włosów

Częste farbowanie, rozjaśnianie, suszenie, prostowanie i modelowanie włosów może doprowadzić do pogorszenia ich stanu. Najbardziej cierpią zazwyczaj końcówki. Stają się przesuszone, rozdwojone i matowe, skutecznie szpecąc całą fryzurę i uniemożliwiając…

Częste farbowanie, rozjaśnianie, suszenie, prostowanie i modelowanie włosów może doprowadzić do pogorszenia ich stanu. Najbardziej cierpią zazwyczaj końcówki. Stają się przesuszone, rozdwojone i matowe, skutecznie szpecąc całą fryzurę i uniemożliwiając jej ułożenie. Co możemy zrobić, aby włosy były lepiej nawilżone i wzmocnione? Oto kilka sprawdzonych wskazówek!

Regularne podcinanie końcówek

Nawet jeżeli zapuszczamy włosy, powinniśmy pamiętać o regularnym podcinaniu końcówek. W tym celu do fryzjera warto udać się przynajmniej raz na pół roku. Takim prostym zabiegiem przywrócimy pasmom zdrowy wygląd. Choć zależy to od stopnia przesuszenia końców, zwykle wystarczy ich niewielkie skrócenie. Jeżeli w porę nie zetniemy rozdwajających się, wysuszonych pasm mogą one postępować ku górze, a wtedy czeka nas niestety większe cięcie.

Dotyczy to szczególnie osób o długich i półdługich włosach, których pielęgnacja wymaga więcej uwagi. Fakt, że ocierają się o ramiona i plecy sprawia, że są one bardziej narażone na różnego rodzaju uszkodzenia.

 

Olejowanie włosów w walce o zdrowe końcówki

Olejowanie włosów ma silne właściwości odżywcze i regenerujące. Dzięki regularnemu stosowaniu olejów włosy stają się zdrowsze i wzmocnione, co ma również duży wpływ na ich końcówki. Pasma są odpowiednio natłuszczone, zregenerowane i chronione przed kolejnymi uszkodzeniami.

Olejów używać możemy zarówno na całej długości włosów, jak i na same końce. W tej kwestii sprawdzi się między innymi oliwa z oliwek, olej arganowy, macadamia lub kokosowy. Pod uwagę wziąć można także rycynowy, bywa on jednak za ciężki do niektórych rodzajów włosów.

Olej możemy nałożyć na końcówki włosów. Całość owijamy wówczas folią i ręcznikiem. Po około 10 minutach myjemy pasma, by pozbyć się tłustej warstwy. Zabieg warto powtarzać dwa razy w tygodniu.

 
CZYTAJ TAKŻE – Jak dbać o rozjaśnione włosy?
 

Codzienne nawilżenie

Zadbać powinniśmy również o odpowiednie nawilżenie w codziennej pielęgnacji włosów. Kupmy szampon o naturalnym, dobrym składzie, który wzmocni i odżywi włosy. Regularnie używajmy również odżywki. Po każdym umyciu włosów w końcówki wetrzeć można także płynny jedwab. Takie wieloetapowe nawilżenie jest konieczne szczególnie w przypadku pasm, które są często suszone i prostowane.

 

Dobrze dopasowana maska

Raz lub dwa razy w tygodniu warto zastosować maskę na całe włosy. Możemy skorzystać w tych dostępnych w sklepach, sprawdzając wcześniej ich skład, lub wykonać maskę w domu z naturalnych składników. Zarówno do gotowych kosmetyków jak i tych domowych warto dodać odrobinę ulubionego oleju, który wspomoże skuteczne nawilżenie włosów. Po nałożeniu maski na włosy nałożyć można czepek, a całość owinąć ręcznikiem. Kosmetyk trzymajmy na włosach co najmniej 20-30 minut. Następnie zmyjmy go szamponem i dużą ilością wody.

DOWIEDZ SIĘ, JAK STOSOWAĆ OLEJ Z PESTEK WINOGRON NA WŁOSY!

Published: 13/08/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.