Jak odpowiednio zadbać o włosy po dekoloryzacji?
Włosy

Jak pielęgnować włosy po dekoloryzacji?

Każda z nas lubi odwiedzać fryzjera, który dzięki koloryzacji włosów oraz odpowiedniemu cięciu potrafi całkowicie odmienić nasz wygląd! Czasami pragniemy większych zmian – totalna zmiana koloru! Niestety branża kosmetyczna dwoi…

Każda z nas lubi odwiedzać fryzjera, który dzięki koloryzacji włosów oraz odpowiedniemu cięciu potrafi całkowicie odmienić nasz wygląd! Czasami pragniemy większych zmian – totalna zmiana koloru! Niestety branża kosmetyczna dwoi się i troi aby kosmetyki przeznaczone do koloryzacji były bardziej przyjazne dla włosów, które niestety mimo starań i tak oddziałują na włos. Zatem jak skutecznie pielęgnować włosy po dekoloryzacji? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Na czym polega dekoloryzacja?

Dekoloryzacja włosów zasadniczo sprowadza się do zmiany koloru włosów i usunięcia sztucznych, ciemnych barwników zawartych w farbach poprzez wykorzystanie rozjaśniacza bądź ściąganie koloru. Rozjaśniacz zdecydowanie mocniej oddziałuje na włosy niż proces ściągania, niemniej jednak jest zdecydowanie szybszą metodą i jego efekty są widocznie niemal od razu.

Ile czasu zajmuje zabieg?

Czas trwania dekoloryzacji włosów jest zależy od różnych czynników taki jak:

  • kondycji włosów,
  • intensywności koloru,
  • jakości użytej farby,
  • wybranej metody dekoloryzacji.

Zazwyczaj czas trwania dekoloryzacji zabiera około dwóch godzin, ale mówimy tu o przypadkach w którym włosy są w dobrej kondycji, nie były poddane wielokrotnemu farbowaniu na ciemniejsze odcienie. Jeżeli jednak włosy są zniszczone, wcześniej użyte farby koloryzowały włosy na bardzo ciemne odcienie wówczas dekoloryzacja powinna zostać kilkakrotnie powtórzona. Każda dekoloryzacja wówczas musi zostać rozłożona w czasie, co znacznie wydłuża czas dekoloryzacji niemniej jednak zabieg ten jest konieczny jeżeli nie chcemy zniszczyć włosów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Olejek rozmarynowy – doskonałe wzmocnienie dla Twoich włosów 

Jak pielęgnować włosy po dekoloryzacji?

Najczęściej włosy po dekoloryzacji wymagają ponownego farbowania w celu wyrównania koloru włosów, dlatego odpowiednia pielęgnacja włosów po ich dekoloryzacji jest tak ważna. W tym celu powinnyście stosować odpowiednie kosmetyki, maski i odżywki, które pozwolą na regenerację włosów. Oczywiście w tym wypadku warto również sięgnąć po domowe receptury jak odżywka do włosów z ziela angielskiego  czy maska z olejem rycynowym. Pamiętajcie, że oprócz domowych sposobów, stosowania odpowiednich kosmetyków możesz również wybrać się do fryzjera na zabieg rekonstrukcji włosów, który głęboko je nawilży.

Published: 26/06/19

Comments are closed.