Jak pozbyć się siwych włosów u mężczyzny?
Kosmetyczne ABC

Jak pozbyć się siwych włosów u mężczyzn?

Zauważyłeś w swoich włosach, pierwszy siwy włos? Na całe szczęście to tylko pojedynczy włos, jednak chciałbyś to jakoś ukryć. Z jednej strony nie chcesz farbować włosów, z drugiej strony wiesz,…

Zauważyłeś w swoich włosach, pierwszy siwy włos? Na całe szczęście to tylko pojedynczy włos, jednak chciałbyś to jakoś ukryć. Z jednej strony nie chcesz farbować włosów, z drugiej strony wiesz, że prędzej czy później to zrobisz. A może tak spróbować naturalnych metod, które rozwiążą Twoje problemy? Dziś opowiemy jak pozbyć się siwych włosów u mężczyzn.

Co do zaoferowania na szałwia?

Szałwia lekarska (Salvia Officinalis) znana jest na całym świecie ze swoich leczniczych właściwości. Roślina ta wywodzi się z rodziny jasnotowatych. Uprawiana w wielu krajach na świecie, ale wywodzi się z rejonu Morza Śródziemnego. Co takiego do zaoferowania ma szałwia? W jej składzie znajdziemy: odkażające olejki eteryczne, garbniki katechinowe, kwasy fenolowe i triterpenowe, sole mineralne, fitosterole, witaminy B, C oraz flawonoidy. Szałwia jest najbardziej doceniana za liście, które są wykorzystywane przez branżę kosmetyczną.

Właściwości szałwii

Szałwia lekarska jest głównie wykorzystywana przez branżę kosmetyczną w kosmetykach przeciwłupieżowych. A to wszystko ze względu na dezynfekcyjne i przeciwzapalne właściwości szałwii. Ponadto działa ona przeciwłojotokowo, chroni skórę przed podrażnieniami, odkaża skórę głowy. Panowie, jeżeli nie wiecie jak pozbyć się siwych włosów to właśnie szałwia będzie dla Was rozwiązaniem. Ta niezwykła roślina przyciemnia włosy, wygładza je i przywraca naturalny blask.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przyciemnianie zarostu na twarzy

Jak pozbyć się siwych włosów u mężczyzn

Jeżeli zastanawiacie się jak pozbyć się siwych włosów u mężczyzn to odpowiedzią jest SZAŁWIA! W tym przypadku możecie wybrać te naturalne kosmetyki, które w swoim składzie posiadają szałwie. Wiadomo tu wciąż obowiązuje zasada – im prostszy skład, tym lepiej! Doskonałą alternatywą jest olejek rycynowy z szałwią, który przyciemnia siwe włosy. Alternatywą dla olejków są domowe wcierki.

Jak przygotować wcierkę?

W zaciszu własnego domu możecie przygotować naturalną wcierkę z szałwii, która przyciemni włosy i nie osłabi cebulek. Wystarczy zaparzyć liście pokrzywy (kilka sztuk!), czarną herbatę ( 2 łyżki!) i szałwię lekarską (znowu 2 łyżki). Mieszankę zostawiamy na całą noc przy grzejniku, kiedy ściemnieje przecedzamy go z liści. Następnie odstawiamy ją na kilka dni do lodówki, po tym czasie rozprowadzamy ją na siwych włosach (najlepiej za pomocą wacika kosmetycznego). Mieszankę należy pozostawić do wyschnięcia, stosuj ją regularnie aż nie osiągniesz zadowalającego efektu.

Poznaj RYCYNOWE, KOSMETYCZNE ABC!

Published: 10/03/20

Comments are closed.