Który test na glifosat jest najskuteczniejszy?
Wybór redakcji

Jak przeprowadzić test na obecność glifosatu?

Warzywa, owoce, a także inne produkty spożywcze często przygotowujesz na parze, bądź jesz w surowej postaci. Niemniej jednak czasami się zastanawiasz czy właśnie te zdrowe produkty nie mają zbyt dużego…

Warzywa, owoce, a także inne produkty spożywcze często przygotowujesz na parze, bądź jesz w surowej postaci. Niemniej jednak czasami się zastanawiasz czy właśnie te zdrowe produkty nie mają zbyt dużego stężenia azotanów, azotynów, a co gorsza glifosatu. W dzisiejszym artykule opowie jak przeprowadzić test na obecność glifosatu.

Glifosat – co to właściwie jest?

Glifosat to organiczny związek chemiczny, wywodzący się z grupy fosfonianów. Ponadto jest aktywnym składnikiem niektórych nieselektywnych herbicydów. Wykorzystywany do produkcji środków chwastobójczych. Preparaty z glifosatem w składzie prowadzą do obumierania większości roślin, co w efekcie pozwala na skuteczną eliminacje chwastów, odchwaszczania upraw sadowniczych, desykacji zbóż czy rzepaku.

Jaki ma wpływ na ludzie zdrowie?

Glifosat nadal jest przedmiotem wielu badań, które mają na celu określenie jego wpływu na organizm ludzki. Przyjmuj się, że spożywanie produktów spożywczych, które jako skutek uboczny zawierają glifosat mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Pośród naukowców panuje opinia, że glifosat negatywnie wpływa na florę jelitową człowieka, jest silnie antybiotyczny (zwłaszcza przeciwko bakteriom mlekowym, bifidobakteriom, Enterococcus faecalis), a także obniża odporność organizmu człowieka na bakterie chorobotwórcze (m.in. Clostridia, Salmonella).

CZYTAJ TAKŻE: Jakie opinie ma Soeks Ecovisor F4? 

Test na glifosat

Jeżeli obawiacie się, o swoje zdrowie warto przeprowadzić najprostszy test na glifosat. Zatem który z dostępnych testów będzie najlepszy? Badanie moczu, które może określić  poziom herbicydów, czyli glifosatu w moczu. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Próbkę moczu należy oddać do wybranego laboratorium z samego rana. Zwykle wyniki uzyskujemy po 1-2 dniach roboczych. Otrzymane wyniki najlepiej skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu.

Co skrywają ulubione warzywa?

Jeżeli podczas zakupów zastanawiacie się jakie związki chemiczne znajdują się w waszych ulubionych warzywach, owocach, a także rybach warto rozważyć zakup profesjonalnego testera żywności jak na przykład Ekotester Soeks Ecovisor F4. To wyjątkowe urządzenie pozwala określić poziom azotanów w surowych warzywach, owocach, mięsie, czy rybach, a także sprawdzi promieniowanie jonizujące, elektromagnetyczne oraz ilość substancji rozpuszczonych w wodzie. Ponadto Ekotester Sokeks Ecovisor F4 wyposażony jest w funkcję dopuszczalnych norm azotanów spożywanych przez dzieci, czy kobiety w ciąży.

Poznaj RYCYNOWE, DOMOWE RECEPTURY!

Published: 16/03/20

Comments are closed.