Płukanki na bolące zęby - którą wybrać?
Domowe receptury

Jak przygotować płukankę na bolące zęby?

Dokuczliwy ból zęba może uprzykrzyć codzienną egzystencje. Problem ten dotyka osób w różnym wieku, niemniej jednak nie wolna go lekceważyć, zwłaszcza gdy ból się nasila. Warto w miarę szybko umówić…

Dokuczliwy ból zęba może uprzykrzyć codzienną egzystencje. Problem ten dotyka osób w różnym wieku, niemniej jednak nie wolna go lekceważyć, zwłaszcza gdy ból się nasila. Warto w miarę szybko umówić się do dentysty na kontrolą wizytę, jeżeli ta jest odległa przez ten czas warto skorzystać z kilku, domowych sposób, które złagodzą ból. W dzisiejszym artykule opowiemy jak przygotować płukankę na bolące zęby.

Ach te zęby!

Mówią, że z zębami męczymy się całe życie, nie da się ukryć, że to zdanie jest prawdziwe. Już w okresie ząbkowania dokuczliwy ból doprowadza niemowlę do płaczu, któremu często towarzyszy gorączka, powiększone dziąsła, brak apetytu, nerwowość. Kiedy pierwsze zęby nieco starsze dzieci odczuwają duży dyskomfort gdy w miejsce mlecznych zębów, rosną stałe. Niemniej jednak najgorzej z bólem zębów radzi sobie dorosły człowiek, który wszelkimi sposobami próbuje uniknąć wizyty u dentysty. Pamiętajcie, że im wcześniej wybierzemy się do lekarza, tym lepiej. Ból może i chwilowo minie, aby powrócić ze zdwojoną siłą.

Skąd bierze się ból zęba?

Przyczyny bólu zęba zwykle sprowadzają się do ich uszkodzenia w wyniku pęknięcie szkliwa bądź próchnicy. W pierwszej kolejności odczuwamy nadwrażliwość na zmiany temperatur, a także smak potraw (głównie potrawy kwaśne, słodkie). Jest to wynik „opuszczenia się” dziąsła, tym samym odsłonięcia się niezwykle wrażliwej szyjki zęba, bądź uszkodzenia szkliwa. Oczywiście przyczyna może być też inna, na przykład: stan zapalny dziąseł, powiększenie się węzłów chłonnych, problemy z żuchwą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jakie właściwości wykazuje ocet?

Właściwa profilaktyka czyli codzienne rytuały

Aby ustrzec się przed nagłym, intensywnym bólem zęba ogromne znaczenia ma regularna profilaktyka, która zasadniczo sprowadza się do trzech kroków. Po pierwsze pamiętajcie o codziennym myciu zębów i utrzymywaniu jamy ustnej w czystości. Po drugie, przynajmniej dwa razy do roku planujcie kontrolną wizytę u dentysty. Po trzecie, jeżeli lekarz zauważy jakiekolwiek ubytki czy zmiany nie odwlekacie tego w czasie, poddajcie się leczeniu natychmiast.

Płukanka na bolące zęby

Oczywiście może się zdarzyć tak, że ból zęba rozpocznie się przed weekendem czy świętami. Wówczas znalezienie otwartego gabinetu stomatologicznego może być nie lada wyzwaniem. Jeżeli ból nie nasila się, nie jest dokuczliwy możecie zaplanować swoją wizytę nieco później. Przez dni, które pozostały Wam do wizyty możecie stosować płukankę na bolące zęby. W tym miejscu doskonale sprawdzi się płukanka z szałwii, czosnku i cebuli, aspiryny, a także wody z solą. W przypadku szałwii przygotujcie napar, kiedy ostygnie wówczas możecie przepłukać jamę ustną. Ta niezwykła roślina działa odkażająco, przeciwzapalnie i grzybobójczo. Z kolei jej liście magazynują olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, witaminę B1, PP, A oraz C.

Poznaj RYCYNOWE, DOMOWE SPOSOBY!

Published: 12/03/20

Comments are closed.