Jak prawidłowo układać włosy na noc?
Włosy

Jak ułożyć włosy na noc, aby rano mieć ładną fryzurę?

Czy rano wolałabyś pospać nieco dłużej, niż stać przed lustrem i układać włosy, które zwykle po przebudzeniu żyją własnym życiem? Podejrzewamy, że Twoja odpowiedź jest twierdząca. Zatem jak ułożyć włosy…

Czy rano wolałabyś pospać nieco dłużej, niż stać przed lustrem i układać włosy, które zwykle po przebudzeniu żyją własnym życiem? Podejrzewamy, że Twoja odpowiedź jest twierdząca. Zatem jak ułożyć włosy na noc aby rano mieć ładną fryzurę? Dziś na to pytanie, odpowiemy w poniższym artykule.

Dlaczego warto ułożyć włosy na noc?

Długie włosy to marzenie wielu z nas, jednak ich wygląd po przebudzeniu odbiega daleko od ideału. Dlaczego tak się dzieje? Podczas snu, zmieniamy swoją pozycję od 20 do 30 razy. Za każdym razem nasza fryzura jest podatna na uszkodzenia, zagniecenia, kruszenie czy wyrywanie. Po przebudzeniu raczej możemy zapomnieć o ładnej fryzurze, tylko burzy napuszonych włosów. Zatem co możesz zrobić, aby zmienić ich wygląd? Ułóż włosy na noc aby rano mieć ładną fryzurę.

Jak ochronić włosy w trakcie snu?

Jeżeli jesteś posiadaczką kręconych włosów powinnaś posiadać satynowy czepek do spania. Ochroni on loki przed ich zniekształceniem, zminimalizuje tarcie o poduszkę. Dzięki czemu Twoje włosy nie będą puszyć się o poranku. Jeżeli jednak czepek nie jest stworzony dla Ciebie postaw na satynowe poszewki na poduszkach! Satyna to materiał przyjazny włosów, z pewnością zadba o strukturę włosa podczas snu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:         Sposoby na suche końce włosów

5 sposobów na ładną, poranną fryzurę

Skoro już wiemy w co zaopatrzyć naszą sypialnię oraz jaki sprzęt do pielęgnacji fryzury, przyszedł czas na wskazówki, które powiedzą jak ułożyć włosy na noc aby rano mieć ładną fryzurę.

  • KROK 1: Dokładne suszenia

Jeżeli myjesz włosy przed snem pamiętaj o ich dokładnych wysuszeniu! Nawet lekko wilgotne włosy są bardziej narażone na uszkodzenia podczas snu!

  • KROK 2: Wiązanie włosów

Pamiętaj, aby nie ściskać włosów gumką zbyt mocno. Postaw na luźne upięcie, które dodatkowo nie narazi włosów na możliwe uszkodzenia podczas snu.

  • KROK 3: Frotka idealna

Przed snem wiąż włosy tylko grubą frotką! Niestety, gumki cienkie, z metalowymi elementami czy recepturki tylko dodatkowo je wyrywają, a i tak masz ich już tak mało.

  • KROK 4: Odłóż ręcznik na swoje miejsce!

Nie zasypiaj z turbanem na głowie! Mokre włosy to doskonała pożywka dla bakterii, które podczas wielogodzinnego snu mogą się namnażać. Włosy zawinięte w ręcznik nie tylko się niszczą podczas snu, ale o poranku trudniej je ułożyć.

  • KROK 5: Technika suszenia

Nie pocieraj włosów ręcznikiem, przed ich wysuszeniem! Przyciskaj go delikatnie, aby zadbać o strukturę włosów.

Szukasz naturalnych sposobów na pielęgnacje swoich włosów? Zatem koniecznie zapoznaj się z naszym poradowym działem!            

Published: 13/12/19

Comments are closed.