Na czym polega naturalne utrwalanie opalenizny?
Skóra

Jak utrwalić opaleniznę?

Właśnie wróciłaś z wymarzonych wakacji? Póki co możesz cieszyć się złotą opalenizną, niestety wiesz, że nic nie trwa wiecznie i z czasem opalenizna zniknie. Zatem co zrobić, aby cieszyć się…

Właśnie wróciłaś z wymarzonych wakacji? Póki co możesz cieszyć się złotą opalenizną, niestety wiesz, że nic nie trwa wiecznie i z czasem opalenizna zniknie. Zatem co zrobić, aby cieszyć się nią dłużej? W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak naturalnie utrwalić opaleniznę.

Jak przygotować skórę do opalania?

W końcu nadeszła pora na waszego, wymarzonego odpoczynku? Świetnie! Bagaże już prawie spakowane, ale ciągle zastanawiasz się jak skutecznie utrwalić przyszłą opaleniznę. Zdajesz sobie sprawę, że godziny wylegiwania na słońcu mogą pójść na marne. Koniecznie musisz poznać nasze triki na naturalne utrwalanie opalenizny. Gotowi? Zaczynamy!

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jak pielęgnować skórę po opalaniu? 

Naturalne utrwalanie opalenizny w 5 krokach!

Utrwalanie opalenizny nigdy nie było prostsze, poznaj nasze sprawdzone zasady!

  • PEELING

Wybieracie się na plażę? Zatem przed wyjściem zafunduj swojej skórze peeling (tak, całego ciała). Peeling pozwoli Ci pozbyć zrogowaciałego naskórka, a opalenizna może się równomiernie utrwalić na odżywionych warstwach skóry. Czynność tą powtarzajcie również po opaleniu. Dlaczego? Zwykle opalenizna dociera do głębszych warstw skóry, a usunięcie martwego naskórka odsłoni świeższą, bardziej naturalną opaleniznę.

  • KOSMETYKI DO OPALANIA

Naturalne utrwalanie opalenizny zaczyna się od stosowania kremów z filtrem. Najlepiej postaw na kosmetyki z filtrem 20-30, a jeżeli jesteś posiadaczką skóry wrażliwej to nie możesz obejść się bez 50SPF. Najważniejsza jest systematyczność, aplikuj krem co 2 godziny. Filtr zawarty w kosmetykach działa 120 minut, dlatego zaleca się jego powtórne nałożenie.

  • OPTYMALNE NAWILŻENIE

Nasza skóra wysusza się zarówno poprzez opalanie, ale również poprzez kąpiele w słonej wodzie. Ważne, abyś po każdej kąpieli słonecznej stosowana odpowiednie kosmetyki, które zregenerują skórę. W tym wypadku świetnie wypadają: olej kokosowy, z orzechów laskowych, sezamowy, awokado, ze słodkich migdałów, z orzechów makadamia, oliwa z oliwek, olej sojowy, a także masło shea. Oprócz odpowiednich kosmetyków, równie ważne jest nawadnianie organizmu, zatem pij co najmniej 2 litry wody dziennie!

  • WKLEPUJ KREM

Właściwa aplikacja kremu z filtrem SPF ma ogromne znaczenie! Wielu dermatologów uważa, że tego typu preparaty należy wklepywać, a nie wcierać. Jeżeli ten sposób Wam nie odpowiada, może rozprowadzać krem na ciele delikatnymi, kolistymi ruchami.

  • POWINIENEŚ Z TEGO ZREZYGNOWAĆ

Z całą pewnością podczas opalania powinniście zrezygnować z palenia papierosów i alkoholu. Skóra palaczy i osób regularnie pijących jest matowa, szara. Oczywiście stanowczo odradzamy gorących kąpieli. Gorąca woda może dodatkowo podrażnić naskórek! Latem stawiajcie na letnie prysznice, które zadbają o waszą skórę.

Zadbaj o swoją SKÓRĘ latem!

Published: 29/09/20

Comments are closed.