Jak wybrać idealny krem do odlewu dla włosów blond?

Włosy, które zostały użyte do farbowania włosów są najważniejszą rzeczą, którą należy rozważyć przed wyborem kremu odlewniczego dla włosów blond. Jeśli krem odlewniczy nie jest wybrany prawidłowo, to sprawi, że kolor będzie nierówny, a włosy nie będą wyglądać pięknie.

Oto rzeczy, które należy rozważyć przy wyborze idealnego kremu odlewniczego dla włosów blond:

– Jaki rodzaj włosów masz?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować jest to, czy twoje włosy są suche lub tłuste. Jeśli są suche to zaleca się stosowanie kremów odlewniczych na bazie silikonu.

Jeśli włosy są tłuste, wtedy należy zdecydować się na kremy odlewnicze na bazie oleju.

– Czy Twoje włosy są cienkie czy grube?

Musisz zdecydować, jaka jest grubość Twoich włosów i jaki rodzaj kremu do odlewania powinien być używany dla każdego rodzaju włosów.

Jeśli Twoje włosy są grube i były już kilka razy farbowane, wtedy zaleca się stosowanie kremów odlewniczych na bazie oleju.

– Ile lat mają Twoje włosy?

Wiek włosów jest również bardzo ważny. Jeśli włosy były niedawno farbowane, zaleca się stosowanie kremów odlewniczych na bazie oleju.

Jeśli włosy mają ponad dziesięć lat, można wybrać kremy do odlewów na bazie silikonu.

– Czy kolor włosów łatwo wychodzi?

Czy kolor włosów łatwo wychodzi? Jeśli tak, to zaleca się stosowanie kremów odlewniczych na bazie oleju.

Jeśli nie wychodzi łatwo, wtedy trzeba użyć kremów odlewniczych na bazie silikonu.

– Jaki jest stan pogodowy Twoich włosów?

Najlepiej, aby włosy znajdowały się w ciepłym klimacie. Jeśli jest za zimno lub za gorąco, to trzeba przykryć włosy szalikiem lub czapką.

Wnioski:

Wybór odpowiedniego kremu do odlewania włosów jest naprawdę trudny i może być najbardziej stresującą decyzją w życiu. Dlatego lepiej zostawić to profesjonalistom, którzy wiedzą jak wybrać odpowiedni krem odlewniczy do włosów.