Jak zagęszczać brwi?
Kosmetyczne ABC

Jak zagęścić brwi, sprawdzone sposoby manualne i suplementacja

Jako posiadaczka cienkich i rzadkich brwi jesteś zmuszona, do ich codziennego malowania i konturowania. Niestety, makijaż nie do końca wygląda naturalnie, co zdecydowanie obniża Twoją samoocenę. Spokojnie, z dzisiejszego artykułu…

Jako posiadaczka cienkich i rzadkich brwi jesteś zmuszona, do ich codziennego malowania i konturowania. Niestety, makijaż nie do końca wygląda naturalnie, co zdecydowanie obniża Twoją samoocenę. Spokojnie, z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak naturalnie zagęścić brwi!

Co wpływa na gęstość brwi?

Łuki brwiowe stanowią charakterystyczny punkt twarzy. Nic więc dziwnego, że każda z nasz marzy o gęstych i zadbanych brwiach, które będą dobrze wyglądać nawet bez grama makijażu. Niestety, spora część kobiet boryka się z problem zbyt cienkich, przerzedzonych brwi. Co jest tego przyczyną? Na taki stan rzeczy wpływ ma wiele czynników. Zaliczamy do nich między innymi: predyspozycje genetyczne, ogólny stan zdrowia, tempo starzenia się skóry, nieodpowiednia pielęgnacja i makijaż.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Piękne i mocne brwi – jak o nie dbać?

Jak zagęścić brwi?

Na całe szczęście istnieje wiele sposób na zagęszczenie brwi i to całkowicie naturalnych! Nie musicie wybierać się na zakupy do drogerii w poszukiwaniu ideału, te produktu macie pod ręką! A oto pierwszy z nich:

Ten niezwykły składnik znajdziecie w każdej aptece, sklepie zielarskim! Olejek rycynowy to bogactwo składników, które między innymi wpływają na tempo wzrostu włosa, jednocześnie pobudzając mieszki włosowe, zagęszczając pasmo włosów. Zatem jak go użyć? Wystarczy regularnie (najlepiej dwa razy w ciągu dnia!) nakładać kilka kropel olejku na brwi i masować przez kilka minut. Olejek należy pozostawić na 30 minut, a następie wystarczy go zmyć środkiem do demakijażu. Na koniec umyjcie twarz łagodnym mydłem i ciepłą wodą.

  • OLEJEK ALOESOWY

Olejek aloesowy pozwala zagęścić brwi, a także wpływa na ich porost. Dlaczego? Zawiera on aloeninę, która wpływa na porost włosów, jednocześnie wzmacniając ich pasma. Olejek aloesowy bądź miąższ ze świeżego liścia aloesu nałóż bezpośrednio na brwi. Masuj kolistymi ruchami do całkowitego wchłonięcia. Ten rytuał stosuj kilka razy w ciągu dnia!

  • WITAMINA E

Olejki zawierające witaminę E w swoim składzie posiadają Tokotrienole, które zmniejszą stres, wzmacniają mieszki włosowe. Wystarczy nałożyć kilka kropel olejków na brwi i pozostawić na całą noc. Po przebudzeniu umyj dokładnie twarz.

Pamiętajcie, że każda z opisywanych metod jest skuteczna, lecz zagęszczenie brwi wymaga czasu, zatem musicie uzbroić się w cierpliwość.

Poznaj RYCYNOWY sposób na WŁOSY!

Published: 15/02/20

Comments are closed.