Jak zagęścić zarost?
Kosmetyczne ABC

Jak zagęścić zarost na twarzy?

Marzysz o gęstej, długiej brodzie, którą mógłbyś się pochwalić? Niestety matka natura pokrzyżowała plany, Twoja broda odbiega od ideału. W tej chwili zastanawiasz się, jak naturalnie zagęścić zarost na twarzy?…

Marzysz o gęstej, długiej brodzie, którą mógłbyś się pochwalić? Niestety matka natura pokrzyżowała plany, Twoja broda odbiega od ideału. W tej chwili zastanawiasz się, jak naturalnie zagęścić zarost na twarzy? Spokojnie, trafiłeś w odpowiednie miejsce – mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek!

Genów nie oszukasz!

Wygląd męskiej brody jest w głównej mierze zależny od indywidualnych predyspozycji genetycznych. Musisz się z tym pogodzić. Jeżeli Twój zarost jest rzadki, bądź zapuszczenie brody to dla Ciebie swoistego rodzaju wyzwanie to przede wszystkim powinieneś uzbroić się w cierpliwość, bo to ona jest kluczem to celu! Mamy też dla Ciebie dobrą informację – broda gęstnieje z wiekiem, więc jeszcze może Cię zaskoczyć.

ZAINTERESUJE CIĘ RÓWNIEŻ: Łysienie u trenującego mężczyzny

Jak zagęścić zarost na twarzy?

Zagęszczenie zarostu na twarzy nie jest zadaniem łatwym, ale możliwym do osiągnięcia. Dużą rolę w pielęgnacji każdej brody odgrywa czas oraz cierpliwość, a także:

O szerokich właściwościach olejku rycynowego wspominaliśmy nie raz, ale warto przypomnieć, że to właśnie on posiada sporą dawkę witamin, minerałów, kwasów, które wpływają na tempo wzrostu włosa. Podczas codziennej pielęgnacji może go stosować jako odżywkę do włosów na brodzie i skóry pod włosem. Wystarczy regularnie wcierać  w brodę 1-2 kroplę olejku, a zauważysz, że broda wyraźnie się zagęściła, a włosy rosną szybciej. Kolejnym atutem olejku rycynowego jest jego zdolność do nawilżania i zmiękczania zarostu.

  • SZCZOTKA DO BRODY

Szczotka do brody pozwala na usunięcie z brody martwego naskórka, co wpływa na przyśpieszenie produkcji sebum, która w trakcie zapuszczania brody nieco podupada. Naturalne olejki, wytwarzane prze gruczoły łojowe skóry nie tylko chronią brodę, ale również ją nawilżają. Szczotka do brody pełni również znaczącą funkcję przy zagęszczaniu zarostu na twarzy. Regularne szczotkowanie, nadaje brodzie puszystości, zaczyna się ona układać, a po czasie przybiera wygląd gęstej, pełnej brody.

  • ODPOWIEDNI SZAMPON

To właśnie szampony do brody wpływają na jej gęstość, dlatego wybór odpowiedniego kosmetyku jest tak ważny! Szampony do brody nie zawierają soli, parabenów i innych składników, które wysuszają skórę twarzy i oczywiście brodę. Ich konsystencja jest lekka. Specjalny szampon oczyszcza zarost, reguluje produkcję sebum dzięki czemu włosy mają idealne warunki do wzrostu.

Poznaj RYCYNOWY sposób na WŁOSY!

Published: 07/02/20

Comments are closed.