Domowe sposoby na zapuszczanie włosów
Włosy

Jak zapuścić włosy – 3 proste kroki

Choć krótkie fryzury są wygodne i proste w ułożeniu, to długie włosy uznawane są za atrybut kobiecości. Wiele kobiet po ścięciu na krótko żałuje swojej decyzji i marzy o tym,…

Choć krótkie fryzury są wygodne i proste w ułożeniu, to długie włosy uznawane są za atrybut kobiecości. Wiele kobiet po ścięciu na krótko żałuje swojej decyzji i marzy o tym, by powrócić do poprzedniej fryzury. Tym bardziej, że zapuszczanie włosów to długi proces. Jednak długie i lśniące włosy nie muszą być “marzeniem ściętej głowy”. Zastanawiasz się, jak zapuścić włosy? Wystarczy zastosować się do kilku wskazówek, które pozwolą uzyskać długą, kobiecą czuprynę!
Ostre cięcie? Niekoniecznie!

Pokutuje przekonanie, że częste podcinanie włosów znacząco przyspieszy i wzrost. Nic bardziej mylnego. Poza cebulką włos to “martwy” twór, zatem jego częstsze podcinanie czy odżywianie nie będzie miało większego wpływu. Warto jednak odwiedzać fryzjera co 4-6 tygodni, by końcówki podcinać. Unikniemy w ten sposób rozdwojonych końcówek i w efekcie będziemy mogli się pochwalić mocniejszymi i bardziej wytrzymałymi włosami. Poza tym łatwiej będzie nam utrzymać fryzurę w ryzach i kontrolować, w jaki sposób powinna się układać.

 

Jak zapuścić włosy? Zadbaj o skórę głowy!

Drogeryjne półki uginają się pod ciężarem odżywek, szamponów, maseczek, serum i innych specyfików do pielęgnacji włosów. I choć pozwolą one ujarzmić niesforne włosy, nie mają one większego wpływu na ich wzrost. Inaczej jest z preparatami, które nakłada się na skórę głowy, dzięki czemu stymulują cebulki włosów.

Jeśli zależy nam na szybkim wzroście włosów, właśnie na takie kosmetyki warto zwrócić uwagę. Do wyboru mamy maseczki, odżywki i wcierki na bazie wyciągów ziołowych z pokrzywy, rzepy, a także kozieradki. Zioła te również ograniczają wypadanie włosów. Jeżeli nie straszne nam olejowanie skalpu, możemy użyć do tego celu oleju rycynowego, który przyspiesza wzrost włosów. Można do niego dodać również olejku rozmarynowego, lawendowego lub szałwiowego, które korzystnie wpływają na kondycję włosów i skóry głowy.

 

Odżywienie od wewnątrz

Odżywienie włosów od zewnątrz to nie wszystko, trzeba także zadbać o nie stosując zbilansowaną dietę bogatą w witaminy i mikroelementy. Bez tego nawet najlepsze kosmetyki nie przyniosą żadnych rezultatów. Do wzrostu włosy potrzebują witaminy A i E, a także witamin z grupy B. Warto także spożywać produkty bogate w miedź, cynk i krzem. Oczywiście efekty takiej diety zobaczymy nie wcześniej, niż po 3 miesiącach, ale zdecydowanie warto. Dla zdrowia włosów i całego organizmu. Jeśli jednak dostarczenie tych składników stanowi dla nas trudność, można się wspomóc suplementami diety. Decyzję tę warto jednak skonsultować z lekarzem.

Zachęcamy do lektury pozostałych wpisów, w których dzielimy się sposobami na naturalną pielęgnację włosów oraz skóry!

Published: 09/09/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.