Jak zregenrować suche i zniszczone włosy po wakacjach?
Włosy

Jak zregenerować suche i zniszczone włosy po wakacjach?

Latem nasze włosy nie mają łatwo. Obojętnie, czy wyjeżdżamy na wakacje, czy spędzamy ten okres w mieście, kosmyki narażone są na działanie promieni słonecznych. Dodatkowym obciążeniem może być słona, morska…

Latem nasze włosy nie mają łatwo. Obojętnie, czy wyjeżdżamy na wakacje, czy spędzamy ten okres w mieście, kosmyki narażone są na działanie promieni słonecznych. Dodatkowym obciążeniem może być słona, morska woda, piasek, ciasne spinanie lub działanie chlorowanej basenowej wody. Sami widzicie, że czynników niszczących delikatne kosmyki jest wiele. Po wakacjach nadchodzi zatem czas na porządną regenerację. Co możemy zrobić, aby przywrócić włosom dawny blask i odpowiednio je nawilżyć? Oto nasze podpowiedzi!


Podetnij końcówki

Nawet jeżeli zapuszczamy włosy, warto od czasu do czasu podciąć końcówki. Jest to wskazane szczególnie po okresie wakacyjnym, kiedy są one suche, matowe i łamliwe. Ścięcie włosów o centymetr, a nawet pół odświeży fryzurę i sprawi, że kosmyki zostaną odżywione i będą wyglądały zdrowiej.

 

Postaw na dokładne oczyszczenie

Włosy narażane na kontakt z mocnym słońcem, słoną wodą i piaskiem wymagają dokładnego oczyszczenia. W tym celu nie powinniśmy jednak używać szamponów, zawierających silniejsze detergenty. Wręcz przeciwnie – kosmetyk powinien być delikatny i mieć działanie oczyszczająco-chelatujące. Usuwając pozostały we włosach osad z minerałów, oczyszczenie kosmyków szamponem sprawi, że ich sztywność i suchość zostanie złagodzona.

 

Wybierz regeneracyjne olejowanie włosów

Aby zregenerować suche i zniszczone włosy po wakacjach, warto również zainteresować się olejowaniem. Jeżeli nie robiliśmy tego do tej pory, jest to idealna okazja, aby spróbować. Włosy doskonale wzmocni i odżywi olejek arganowy, macadamia, rycynowy, kokosowy, a nawet zwykła oliwa z oliwek.

Na co dzień oleje nakładać można na końcówki. Nie należy wówczas przesadzać z ich ilością – wystarczy kropla. Dwa razy w tygodniu warto zrobić sobie jednak pełne olejowanie włosów i skóry głowy. Na umyte kosmyki nakładamy wówczas wybrany olej, na głowę nakładamy foliowy czepek, a wokół niego owinąć możemy również ręcznik. Taką maskę trzymamy na głowie około pół godziny. Następnie zmywamy olej szamponem i dokładnie płuczemy włosy.

 

Nie przesadzaj ze stylizacją

Włosy zniszczone w okresie wakacji nie lubią nadmiernego modelowania, suszenia gorącym nawiewem, prostowania czy kręcenia. Zanim odzyskają zdrowy wygląd, pozwólmy im zatem odpocząć. Jeżeli to możliwe, pozostawiajmy je do naturalnego wyschnięcia lub suszmy chłodnym nawiewem. Zrezygnujmy też na jakiś czas z urządzeń takich jak prostownica czy lokówka.

 

Nie farbuj i nie rozjaśniaj

Jeżeli regularnie farbujemy lub rozjaśniamy włosy, powinniśmy poczekać z tym do momentu, kiedy przestaną być suche i zniszczone. Nie pomoże nam to w ich regeneracji, a wręcz przeciwnie – może ją znacznie opóźnić.

Przeczytaj również, jak zregenerować suchą skórę po opalaniu.

Published: 29/08/17

Leave a Reply

Your email address will not be published.