Czarny olej rycynowy z Jamajki
Kosmetyczne ABC

Jamajski czarny olej rycynowy – ratunek dla włosów

Jak świat długi i szeroki, kobiety szukają skutecznych produktów do pielęgnacji włosów, które utrzymają je w dobrej kondycji. Na Jamajce czarny olej rycynowy od wieków był stosowany jako kosmetyk do…

Jak świat długi i szeroki, kobiety szukają skutecznych produktów do pielęgnacji włosów, które utrzymają je w dobrej kondycji. Na Jamajce czarny olej rycynowy od wieków był stosowany jako kosmetyk do włosów, brwi i rzęs, a także skóry. Tłoczony w tradycyjny sposób, z wysokiej jakości nasion rycynowca, stanowi remedium na wiele problemów. W jaki sposób go stosować, by uzyskać najlepsze rezultaty?

• Olejek rycynowy z Jamajki – co go wyróżnia?
• Black Castor Oil Tropic Isle Living – jak stosować?
• Najważniejsza jest systematyczność

 

Olejek rycynowy z Jamajki – co go wyróżnia?

 

Jamajski olej rycynowy różni się do tego znanego w Polsce. Pozyskuje się go z organicznych nasion rycynowca, które najpierw są opalane, następnie ręcznie mielone, by na końcu poddać je obróbce cieplnej. Ten ostatni etap pozwala uzyskać gęsty i ciemny olej. Obecność popiołu sprawia, że czarny olej jamajski (Black Castor Oil) posiada silniejsze właściwości od znanego nam odpowiednika.

Dlaczego warto stosować jamajski olejek rycynowy do pielęgnacji włosów? Powodów jest co najmniej kilka:

  • zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, a także wyraźnie stymuluje ich wzrost;
  • wspomaga leczenie łupieżu;
  • nawilża i wzmacnia włosy, zapobiega rozdwajaniu się końcówek i chroni przed uszkodzeniami;
  • oczyszcza skórę głowy z toksyn i pasożytów, które są odpowiedzialne za uszkodzenia włosów.

Co ważne, olejek rycynowy z Jamajki (np. Tropic Isle Living) nadaje się także do pielęgnacji skóry twarzy. Posiadaczki skóry trądzikowej powinny być szczególnie zainteresowane, bowiem olejek wykazuje działanie antybakteryjne, bez wysuszania wrażliwej skóry.

 

Black Castor Oil Tropic Isle Living – jak stosować?

 

Black Castor Oil marki Tropic Isle Living posiada szereg zastosowań. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał, olej należy podgrzać. Pamiętajmy jednak, by nie był zbyt ciepły.

  • Do pielęgnacji włosów – 3 łyżki oleju nakładamy na skalp i wykonujemy delikatny masaż. Następnie nakładamy na włosy foliowy czepek i pozostawiamy na 30 minut. Zmywamy łagodnym szamponem;
  • Do pielęgnacji skóry – w celu nawilżenia przesuszonej skóry należy regularnie wykonywać delikatny masaż z odrobiną oleju;
  • W przypadku dolegliwości bólowych – wystarczy wmasować olej w miejscu, w którym odczuwamy dyskomfort.

Czarny olej rycynowy można stosować również z innymi kosmetykami do pielęgnacji włosów. W celu uzyskania dodatkowego nawilżenia, do maseczki lub odżywki należy dodać około 3 łyżki oleju. To idealna kuracja dla posiadaczek włosów suchych i zniszczonych częstą koloryzacją. Aby uzyskać pożądany efekt, warto powtarzać ten zabieg raz w tygodniu.

 

Najważniejsza jest systematyczność

 

Jak w przypadku każdej kuracji na bazie naturalnych produktu, tak i w przypadku Black Castor Oil od Tropic Isle Living najważniejsza jest systematyczność. Czarny olej rycynowy wykazuje wysoką skuteczność podczas regularnego stosowania. Widoczne rezultaty uzyskamy już po miesięcznej kuracji, jednak im dłużej będziemy to robić, tym lepiej dla naszych włosów i skóry.

 

Published: 31/10/17

Comments (5)

Leave a Reply

Your email address will not be published.