Mężczyzna w garniturze z włosami zaczesanymi do tyłu
Włosy

Męskie włosy zaczesane do tyłu

Brat Pitt, Ashton Kutcher i wielu innych celebrytów posiadających świetny image nosi włosy zaczesane do tyłu. Ten rodzaj ułożenia włosów jest znamienny dla męskich fryzur już od dziesięcioleci. Łączy w…

Brat Pitt, Ashton Kutcher i wielu innych celebrytów posiadających świetny image nosi włosy zaczesane do tyłu. Ten rodzaj ułożenia włosów jest znamienny dla męskich fryzur już od dziesięcioleci. Łączy w sobie tradycyjny i profesjonalny wygląd wraz z modnym wizerunkiem.

Idealna fryzura dla męskich włosów

Wielu mężczyzn zastanawia się nad wyborem fryzury dla siebie. Chcielibyśmy wyglądać modnie i stylowo, ale zarazem życie zawodowe nie pozwala nam na nazbyt ekstrawaganckie ułożenie włosów. Czy w takim przypadku musimy ograniczyć się do nudnego i zachowawczego wyglądu? Na szczęście nie! Zaczesując włosy do tyłu jesteśmy w stanie stworzyć fryzurę łączącą profesjonalne wrażenie wraz z atrakcyjnym, modnym wyglądem.

Włosy zaczesane do tyłu

Fryzury z włosami zaczesanymi do tyłu nie tylko pozwalają nam na dobry wygląd niezależnie od sytuacji. Są one również proste i łatwe do stylizacji. Wystarczy trochę zapuścić włosy, aby były dłuższe na górze i po bokach. Na czubku głowy powinny mieć długość co najmniej 5 cm, a po bokach wystarczy 2,5 cm. Do ich ułożenia potrzebujemy użyć pomady, pasty lub żelu, jednak samo dokonanie stylizacji jest stosunkowo proste. Wcale nie musisz decydować się na klasyczne zaczesanie takich włosów do tyłu z połyskiem. W 2019 roku trendy oferują znacznie więcej. Przyjrzyjmy się modnym możliwościom.

Gładkie podcięcie tyłu

To świetne połączenie swobody z formalnością. Gładkie podcięcie włosów tyłu głowy wprowadza kontrastowy i atrakcyjny wygląd. Aktualnie jest jedną z najbardziej pożądanych przez mężczyzn fryzur. Włosy po bokach i z tyłu są krótko podcięte, zaś te na wierzchu są pozostawione dłuższe. Górę zaczesujemy do tyłu przy pomocy kosmetyków. Ta fryzura jest dobra na każdą okazję.

Podcięcie zanikające

Taka męska fryzura świetnie łączy zaczesane do tyłu włosy z modną techniką stopniowego zanikania włosów poprzez cieniowanie ich. Włosy pozostawione na wierzchu głowy są długie, zaś te po bokach i z tyłu przycinane są coraz krócej – patrząc od góry do dołu. Ta fryzura ma różne warianty. Włosy mogą być skrócone do długości średniej, krótkiej lub nawet całkowicie wygolone po bokach.

Zaczesanie do tyłu bez połysku

Włosy są zaczesywane do tyłu dokładnie tak jak w tradycyjnej fryzurze, jednak bez typowego dla niej połysku. Włosy nie lśnią i nie są ślisko ułożone. Przy tej fryzurze używa się matowej pomady a same włosy są podniesione do góry. Oczywiście boki i tył głowy pozostają krótsze i nie potrzebują stylizacji.

Jak sprawić, aby włosy układały się do tyłu?

Jeżeli dotąd nie zaczesywałeś sowich włosów do tyłu, to może okazać się, że wcale nie będzie tak łatwo je wystylizować. Nie martw się jednak, ponieważ można przyzwyczaić je do nowego ułożenia.
Jak sprawić, aby włosy dobrze zaczesywały się do tyłu? Działając doraźnie, na samym początku po strzyżeniu należy używać pomady, wosku lub żelu z silnym chwytem. Jednak dla długofalowego efektu warto jest przyzwyczaić włosy do właściwego ułożenia. Zacznij od szczotkowania ich pod prysznicem. Tuż po zastosowaniu szamponu zaczesuj je do tyłu a następnie dokładnie spłucz. Korzystanie z odżywki również pomoże Ci w stylizacji włosów. Wysusz włosy ręcznikiem, jednak nie pocieraj ich – to nie sprzyja kondycji włosów. Wystarczy delikatnie przykładać go do mokrej skóry głowy. Następnie użyj suszarki – z zimnym powietrzem, ponieważ ciepłe osłabia Twoje włosy – oraz zaczesz włosy do tyłu za pomocą grzebienia z szerokimi zębami lub szczotki.

Ważne jest, abyś regularnie przyzwyczajał swoje włosy do opadania w tył. Nie uda się tego zrobić od razu po pierwszej próbie. Tylko konsekwentne przeczesywanie i stylizowanie włosów sprawi, że będą one układać się we właściwy sposób.

Published: 05/02/19

Comments are closed.