Rozwiąż swój problem: zakola dla kobiet
Włosy

Metody na zakola dla kobiet

Od jakiegoś czasu Twoje włosy wypadają na potęgę i nie wiesz co jest tego przyczyną. Wydaje Ci się, że miejscami włosów jest jakby mniej i do tego dochodzą zakola. Nie…

Od jakiegoś czasu Twoje włosy wypadają na potęgę i nie wiesz co jest tego przyczyną. Wydaje Ci się, że miejscami włosów jest jakby mniej i do tego dochodzą zakola. Nie wiesz co masz zrobić, obawiasz się, że jak tak dalej pójdzie to Twoje włosy będą w fatalnym stanie. W dzisiejszym artykule przedstawimy metody na zakola, z których powinna skorzystać każda kobieta.

Zakola nie tylko u mężczyzn

Drogie Panie, niestety zakola to nie tylko problem mężczyzn. W przypadku płci pięknej są one zwiastunem nieprawidłowej pielęgnacji włosów, ich dużego obciążenia i złego traktowania. Do głównych przyczyn powstawania zakoli u kobiet zalicza się:

  • Częsta koloryzacja włosów,
  • Przesuszanie włosów (w wyniku stosowania suszarki, prostownicy).
  • Ciasne upięcia,
  • Stres oksydacyjny,
  • Źle dobra dieta (tym samym niedobór minerałów, witamin),
  • Przyjmowanie antybiotyków, sterydów, leków przeciwnowotworowych.

Gdy hormony wariują

Przerzedzenie włosów może być uwarunkowane genetycznie lub jest to efekt choroby. Zwykle za taki stan rzeczy odpowiadają hormony, a raczej zaburzona praca gospodarki hormonalnej, do której zaliczamy: niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników, zmiany towarzyszące menopauzie. Jeżeli Twoje zakola są naprawdę dużych rozmiarów, warto skonsultować je z lekarzem, trychologiem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Olejek aloesowy na wygładzanie włosów

Metody na zakola dla kobiet

Jeżeli borykacie się z wypadającymi włosami, zakolami powinnyście rozważyć poniższe, naturalne metody, które następnie należy wcielić w życie. Gotowe? No to zaczynamy.

  • DIETA

Pierwszą metodą na zakola dla kobiet jest dieta i to nie byle jaka! Powinna być ona bogata w produkty pełnowartościowe, witaminy, składniki odżywcze, a przede wszystkim krzem! Dieta na porost włosów powinna być urozmaicona, wzbogacona o produkty bogate w cynk, witaminę B5, aminokwasy siarkowe, krzemionce i biotynę. Jeżeli nie wiecie od czego zacząć, warto wybrać się do dietetyka, który stworzy dietę, dostosowaną do waszych indywidualnych potrzeb.

Wzmacnia cebulki włosów, stymulując wzrost nowych włosów i właśnie dlatego jest to skuteczny sposób na zakola! Olejek rycynowy możecie dodać do szamponu, odżywki, bądź stosować wcierkę. Nie nakładajcie go bezpośrednio na skórę głowy w dużych ilościach, ponieważ olejek jest gęsty i bardzo trudno go zmyć.

  • ZIOŁOWE NAPARY

Jest to doskonała propozycja urozmaicenia diety! W tym przypadku najlepiej sprawdzi się napar z pokrzywy i skrzypu polnego. Pamiętajcie, aby parzyć napar pod przykryciem! Wówczas wszelkie, drogocenne właściwości pozostaną we właściwym miejscu. Zaleca się picie takich naparów dwa razy w ciągu dnia, przez okres jednego miesiąca. Po tym czasie należy zrobić odpowiednią przerwę.

Poznaj RYCYNOWY sposób na piękne, zdrowe WŁOSY.

Published: 11/02/20

Comments are closed.